[VIDEO] SP 2018: Pogbin eurogol i VAR donijeli Francuzima pobjedu nad Australijom

Viceprvaci Europe ipak su startali pobjedom.

Današnji, treći dan Svjetskog nogometnog prvenstva, ujedno je i jedini u kojemu imamo čak četiri utakmice koje se igraju u četiri različita termina. A dan je započeo otvaranjem skupine C u kojoj je Francuska teškom mukom upisala pobjedu nad Australijom od 2:1.

Već u 91. sekundi Mbappe je pobjegao australskoj obrani, no Ryan je upisao prvu obranu. U petoj minuti Pogba je iz slobodnog udarca pucao ravno u Ryana, a minutu kasnije Australac je obranio i udarac Griezmanna iz poluvoleja. Najbolju australsku priliku vidjeli smo u 17. minuti. Mooy je izveo slobodni udarac, Leckie glavom prenio loptu, a Tolisso zamalo svladao svog vratara, no Lloris je izbio loptu u korner. I to su bile sve prilike iz prvog dijela

Iz prve prilike u nastavku Trikolori su poveli. Igrala se 55. minuta kada je Joshua Risdon napravio prekršaj, kojeg urugvajski sudac Andres Cunha nije okarakterizirao najstrožom kaznom. Ipak, nakon pregledavanja snimke uz pomoć videotehnologije Urugvajac je promijenio svoje mišljenje, a Griezmann mirno zabio za prednost Francuske u 58. minuti.

Međutim, četiri minute kasnije Samuel Umtiti rukom je igrao u kaznenom prostoru pa su Klokani dobili kazneni udarac, kojeg je Mile Jedinak pretvorio u pogodak za izjednačenje. Deschamps je odmah odlučio u igru uvesti Fekira i najboljeg napadača Girouda, a u 72. minuti Pavard je pucao visoko preko gola.

Konačno, devet minuta prije kraja Giroud je fantastičnom asistencijom pronašao Paula Pogbu, koji lobom zabija za pobjedu Francuza. Urugvajac je podijelio četiri žuta kartona, tri australskim igračima i jedan Francuzu Tolissu.