[VIDEO] SP 2018: Potop Vatrenih u Moskvi, Francuska je prvak svijeta!

Hrabri Dalićevi izabranici ipak nisu uspjeli prirediti čudo.

Francuska je novi prvak svijeta! U finalu odigranom na Luzhniki Stadium u Moskvi pobijedila je Hrvatsku 4:2 te osvojila svoj drugi naslov nakon 1998. godine. Nicky Jam, Era Istrefi i Will Smith glazbenom himnom Svjetskog prvenstva otvorili su veliko finale, a Aida Garifulina s Ronaldinhom i poznatom Kalinkom je zaključila glazbeni dio.

900. utakmica u povijesti svih Svjetskih prvenstava započela je usporeno, da bi iz prve prilike u 18. minuti Trikolori poveli. Brozović je napravio prekršaj nad Griezmannom, koji je i izveo slobodni udarac, a Mandžukić glavom zabio prvi autogol u povijesti finala Mundijala i doveo Francuze u vodstvo. Na drugoj strani Modrić je tri minute kasnije izveo slobodni udarac, a Vida glavom pucao preko gola.

Rakitić je u 24. minuti pogodio 15. red tribina moskovskog stadiona, no četiri minute kasnije nakon jednog prekida lopta se odbila do Perišića, koji izjednačuje.

U 35. minuti Perišić je, međutim, igrao rukom nakon kornera Griezmanna pa je Argentinac Nestor Pitana odlučio koristiti videotehnologiju te presudio da je to bio dovoljan intenzitet da se pokaže na bijelu točku. Antoine Griezmann je bio miran, smiren, precizan i odličan u izvođenju te poslao Subašića u krivu stranu i vratio vodstvo Francuskoj i na odmor se otišlo s 2:1.

Već u 69. sekundi nastavka Griezmann je nakon asistencije Girouda pucao ravno u Subašića, a minutu kasnije Rebić je natjerao Llorisa na odličnu intervenciju. U 50. minuti Vrsaljko je pucao pored gola, a dvije minute kasnije Subašić je obranio udarac Mbappea. Tada je na teren utrčalo pet, šest navijača pa je utakmica nakratko bila prekinuta, a nakon toga Deschamps je odlučio uvesti N’Zonzija umjesto kartoniranog Kantea.

Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 59. minuti. Mbappe je probio Vidu na desnoj strani i povratnom loptom pronašao Griezmanna, koji je proigrao petom Paula Pogbu. Vezni igrač Manchester Uniteda ostao je nečuvan, a iako mu je prvi udarac bio blokiran, lopta mu se ponovno odbila te ju je maestralno zabio u mrežu s 18 metara i donio ogromnih 3:1 Francuzima.

Hrvatska je u potpunosti pala u igri, što je iskoristio Mbappe i još jednim eurogolom probušio mrežu Danijela Subašića i povisio na 4:1.

Jednu neopreznost francuskog golmana Llorisa Mandžukić je iskoristio u 69. minuti te smanjio na 4:2, a 12. minuta prije kraja Rakitić je pucao pored gola. Dalić je pokušao sve karte baciti u napad te uveo Pjacu umjesto Strinića u 82. minuti. No, nije to pomoglo. Tri minute prije kraja Fekir je pucao ravno u Subašića, a do kraja nismo vidjeli većih prilika i Trikolori su osvojili svjetsko zlato!