[VIDEO] SP 2018: Produžeci u Moskvi!

I dalje nema pobjednika.

Drugi dan osmine finala na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji započeo je utakmicom na Luzhniki Stadium u Moskvi gdje nakon 90 minuta igre Španjolska i Rusija igraju 1:1.

Iz prve prave prilike Furija je povela. Slobodni udarac izveo je Marco Asensio, nakon prekršaja Zhirkova nad Nachom, a Sergio Ramos je natjerao Sergeyja Ignashevicha na postizanje autogola. U 14. minuti Zobnin je uputio prvi udarac Rusa, no visoko preko gola, a Golovin je u 36. minuti pucao pored gola.

Četiri minute prije kraja prvog dijela Gerard Pique igrao je rukom u kaznenom prostoru, a Bjorn Kuipers dosudio je kazneni udarac, kojeg Artem Dzyuba pretvara u pogodak za 1:1. Bio je to prvi gol Rusije u knock-out fazi natjecanja još od Igora Belanova iz 1986. godine protiv Belgije (3:4), za tadašnji Sovjetski Savez. Do odmora Akinfeev je obranio dva pokušaja Diega Coste i na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom.

Nastavak je otvorio Alba pokušajem iz 47. minute, no Akinfeev je još jednom bio siguran, a u 51. minuti Costa je glavom pucao preko gola. Tada je Hierro odlučio uvesti Iniestu i Carvajala, a zatim i Iaga Aspasa, ne bi li riješio utakmicu prije produžetaka.

I upravo dva igrača, koja su ušla u igru, imala su najbolje prilike. Iniestin udarac iz 85. minute krajnjim naporom Akinfeev je odbio, a na odbijenoj lopti ruski golman zaustavio je i pokušaj Aspasa. U 90. minuti Ramos je glavom pucao preko gola i susret je otišao u produžetke.