[VIDEO] SP 2018: Quaresma ruši Irance, Španjolska izjednačila protiv Maroka

Ispratite s nama rasplet skupine B.

Nakon što su Urugvaj i Rusija izborili osminu finala s prvog, odnosno drugog mjesta skupine A, na Svjetskom prvenstvu u Rusiji kompletirat će se i skupina B, a završena su prva poluvremena.

Važnija utakmica i izravni dvoboj za prolazak u osminu finala onaj je iz Saranska, gdje Portugal nakon prvog dijela vodi protiv Irana s minimalnih 1:0.

Već u trećoj minuti Ronaldo si je otvorio malo prostora i pucao, no Beiranvand je upisao prvu obranu. Četiri minute kasnije Amiri je pucao daleko pored gola, a Joao Mario na drugoj strani pucao je preko gola. Amiri je u 22. minuti iz slobodnog udarca pucao pored gola, a Ezatolahi glavom ravno u Patricija, nakon slobodnog udarca Jahanbakhsha.

Ronaldov udarac iz 40. minute lakoćom je obranio Beiranvand, a minutu kasnije Ricardo Quaresma pucao je preko gola. Ipak, u 45. minuti Quaresma je vanjskim dijelom kopačke doveo Portugalce u prednost.

Iran (4-5-1)

Beiranvand – Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Hajsafi – Amiri, Ebrahimi, Ezatolahi, Jahanbakhsh, Taremi – Azmoun

Portugal (4-4-2)

Patricio – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Quaresma (45.), Carvalho, Ad. Silva, Mario – An. Silva, Ronaldo

U drugoj utakmici ove skupine očekivalo se da će Španjolci lakoćom pobijediti Maroko, no na poluvremenu je rezultat 1:1.

Iz prve prilike Marokanci su poveli. Nakon pogreške Sergija Ramosa na španjolskoj polovici, do lopte je došao Khalid Boutaib i pretrčao preko 40 metara te kroz noge De Gee zabio za 1:0.

Nije dugo trajalo vodstvo Maroka. Već u 19. minuti nakon duge akcije Iniesta je probio lijevu stranu i povratnom loptom pronašao Isca, koji izjednačuje. Pique je mogao preokrenuti rezultat, no nakon kornera Isca glavom je pucao u Munira, da bi u 25. minuti Boutaib nakon soloprodora pucao u De Geu. Posljednju priliku prvog dijela imao je Ziyech, no pucao je visoko preko gola i na odmor se otišlo s 1:1.