[VIDEO] SP 2018: Ronaldo bez udarca u okvir protiv Urugvaja, Cavani srušio Portugal!

Cristiano Ronaldo ide kući.

Drugu utakmicu osmine finala na Svjetskom nogometnom prvenstvu upravo su završili Urugvaj i Portugal, a južnoamerička momčad upisala je pobjedu od 2:1.

U drugoj minuti Bernardo Silva glavom je pucao daleko pored gola, a četiri minute kasnije Muslera je s lakoćom obranio pokušaj Ronalda. U sedmoj minuti iz prve urugvajske prilike dolazi do pogotka. Edinson Cavani pronašao je Luisa Suareza, koji je prvo fenomenalno primio loptu prsima, a zatim i centrirao, a napadač Paris Saint-Germaina glavom zabio za 1:0. Mogao je Suarez i povisiti rezultat, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca u 22. minuti krajnjim naporom Patricio je uspio obraniti. Do odmora, osim pokušaja Ronalda iz slobodnog udarca ravno u živi zid, većih prilika nije bilo i na poluvremenu Urugvajci su vodili 1:0.

Nastavak je udarcem daleko pored gola otvorio Guerreiro u 52. minuti, a onda, kako drugačije, nego iz prekida Portugalci izjednačuju. U 55. minuti nakon kratke kombinacije iz kornera Pepe je skočio i glavom zabio za 1:1.

Već sedam minuta kasnije Urugvajci su ponovno poveli. Muslera je izbio loptu do Nandeza, koji proigrava Cavanija, a napadač Paris Saint-Germaina briljantnim golom u suprotni kut zabio je za 2:1. Odmah potom Fernando Santos u igru je uveo Ricarda Quaresmu, a u 70. minuti Bernardo Silva je promašio prazan gol.

U tim trenutcima ozlijedio se Cavani pa ga je Tabarez 16 minuta prije kraja morao zamijeniti Stuanijem. U 73. minuti Guerreiro je pucao preko gola, a Manuel Fernandes pucao je ravno u Musleru pet minuta prije kraja. Ronaldo se od Mundijala oprostio udarcem u 91. minuti, kojim je umalo pogodio korner zastavicu te je susret završio 2:1.

Zanimljivo, Portugalci su samo jednom u knock-out fazi Mundijala uspjeli preokrenuti rezultat nakon što su gubili na poluvremenu. Bilo je to 1966. godine kada su na poluvremenu gubili 3:0 od Južne Koreje i sa četiri pogotka Eusebija preokrenuli i pobijedili 4:3.