[VIDEO] SP 2018: Rusija najvećom pobjedom u povijesti otvaranja srušila Saudijce!

Velika pobjeda domaćina.

Nakon točno 1 442 dana i Gotzeovog pobjedničkog pogotka u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva 2014. godine, Mundijal u Rusiji započeo je utakmicom između Rusije i Saudijske Arabije. Arida Garipulina i Robbie Williams pjesmom su otvorili Mundijal, a nakon govora Vladimira Putina i Gianni Infantina, 21. Mundijal mogao je započeti i za domaćina je počeo na najbolji mogući način, pobjedom od 5:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga iz prve prilike na utakmici vidjeli smo pogodak. Yuri Zhirkov je nakon kombinacije iz kornera uposlio Zobnina, koji je centrirao u kazneni prostor, a Yury Gazinskiy glavom u 12. minuti doveo Ruse u prednost. Tri minute kasnije Smolov je mogao povisiti na 2:0, no Al Muaiouf je krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Luzhniki Stadium utihnuo je u 23. minuti kada je kao pokošen na travu pao Alan Dzagoev i izgleda da je u pitanju ozljeda stražnje lože, što znači da bi najbolji ruski napadač mogao propustiti ostatak natjecanja. Iako su imali dva pokušaja pored gola od Al Dawsarija i Al Saharanija, Saudijci su do odmora uspjeli primiti još jedan gol. Nakon brze polukontre Zobnin je uposlio  Cherysheva, a on povaljao dvojicu gostujućih stopera po travi i povisio na 2:0.

Samedov je otvorio nastavak udarcem preko gola, a na drugoj strani Al Faraj je također pucao preko gola. Cheryshev je pucao ravno u gostujućeg golmana u 65. minuti, da bi Zobninov udarac iz 68. minute krajnjim naporom odbio Al Muaiouf.

Konačno, u 71. minuti Golovin je nakon kombinacije iz outa centrirao, a Artem Dzyuba, koji je ušao u igru svega 89 sekundi ranije, glavom povisuje na 3:0.

U prvoj minuti sudačke nadoknade svojim drugim pogotkom, a ujedno i eurogolom, Cheryshev povisuje na 4:0, da bi iz fenomenalno izvedenog slobodnog udarca u 94. minuti Golovin postavio konačnih 5:0. Ovom pobjedom Rusija je nagovijestila da bi mogla izboriti osminu finala, a također, ovo je najveća pobjeda u povijesti otvaranja Svjetskih prvenstava. Na drugom mjestu ostala je utakmica Brazila i Meksika (4:0 iz 1950. godine), a Švedska je 1958. godine također pobijedila Meksiko, ovaj put 3:0. Argentinac Nestor Pitana odsudio je susret na vrhunskoj razini i pokazao žute kartone jedino Golovinu u 88. i Al Jassimu u 90+4. minuti.