[VIDEO] SP 2018: Samuraji gotovo priredili senzaciju, 17 sekundi prije kraja Belgija preokrenula!

Nakon velike drame u Rostovu Belgija je prošla dalje.

U Rostovu Belgija i Japan odigrali su svoju utakmicu osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva, a nakon nevjerojatnog preokreta Belgija je pobijedila 3:2.

Već u 53. sekundi utakmice Shinji Kagawa pucao je pored gola, a uslijedila su dva blokirana udarca Witsela i Lukakua. U 27. minuti Kawashima je upisao prvu obranu nakon udarca Hazarda, a Courtois je prvu obranu imao nakon pokušaja Inuija glavom u 31. minuti. Pet minuta kasnije Witsel je pucao visoko preko gola pa se na odmor, unatoč velikoj dominaciji Belgije, otišlo bez pogodaka.

U trećoj minuti nastavka Samuraji su iz prve prilike u nastavku poveli. Odličnu asistenciju Inuija nije uspio spriječiti Vertonghen, da bi Genki Haraguchi uz samu stativu zabio za vodstvo Japana.

Samo minutu kasnije Hazard je pogodio stativu, da bi Takashi Inui senzacionalnim pogotkom u 52. minuti povisio na 2:0. U 62. minuti Lukaku je ostao nečuvan, no glavom je pucao pored gola, kao i Meunier tri minute kasnije.

A onda, nevjerojatan pogodak Vertonghena. Nakon kornera i loše intervencije golmana Kawashime, stoper Belgije glavom je iz gotovo mrtvog kuta smanjio na 2:1 u 69. minuti. Ujedno, taj pogodak bio je najdulji gol glavom u povijesti Mundijala, postignut s nevjerojatnih 18,6 metara.

Samo pet minuta kasnije Marouane Fellaini je nakon odličnog centaršuta Hazarda nadskočio Hasebea i glavom izjednačio na 2:2. Lukaku je mogao dokrajčiti protivnika u 86. minuti, no Kawashima je obranio njegov pokušaj glavom.

Ipak, samo 17 sekundi prije kraja utakmice nakon nevjerojatno brze kontre Meunier je prizemno centrirao, a Chadli pogotkom odveo Belgiju na susret s Brazilom.