[VIDEO] SP 2018: Sayonara Kolumbija! Japanci iznenadili velike južnoameričke zvijezde!

Samuraji su došli do ogromne pobjede.

Današnji dan na Svjetskom nogometnom prvenstvu ujedno je i posljednji dan prvog kola, a u utakmici skupine H između Japana i Kolumbije Japanci su iznenadili Kolumbiju i sa čovjekom više pobijedili 2:1.

Već u trećoj minuti Osako je izašao sam pred Ospinu, koji mu brani udarac, a u nastavku akcije Carlos Sanchez je rukom obranio udarac Kagawe i sudac Damir Skomina pokazao mu je crveni karton i pokazao na bijelu točku. Shinji Kagawa izveo je kazneni udarac po sredini i zabio za 1:0. Mogao je Falcao izjednačiti u 13. minuti, no pokušaj iz slobodnog udarca išao je ravno u Eiji Kawashimu, golmana koji je s 35 godina i 91 danom postao najstariji Japanac u povijesti Mundijala.

Takashi Inui dvije minute kasnije zamalo je pucao pored gola, a Jose Pekerman tada je u igru odlučio uvesti Barriosa i to, iznenađujuće, umjesto Cuadrada, kako bi pojačao obrambeni dio momčadi. U 34. minuti Falcao je slabo pucao i Kawashima je s lakoćom obranio njegov pokušaj, da bi pet minuta kasnije Quintero odlično izvedenim prizemnim slobodnim udarcem uz pomoć goal-line tehnologije izjednačio.

Omaleni Osako probio je lijevu stranu u 54. minuti, no Ospina je izbio njegov udarac u korner, a zatim je obranio i pokušaj Inuija iz 57. minute. Shibasaki je u 59. minuti izveo slobodni udarac, a Yoshida glavom pucao preko gola, baš kao i Sakai tri minute kasnije.

U 71. minuti 32-godišnji Keisuke Honda pucao je ravno u Ospinu, no konačno u 73. minuti Osako je glavom nakon kornera Honde uz pomoć stative zabio za pobjedu Samuraja. Do kraja utakmice pokušavali su James, Bacca i društvo stići do izjednačenja, no nisu uspjeli i Samuraji su sa svojom najstarijom momčadi u povijesti Svjetskih prvenstava s 29 godina i 216 dana došli do ogromne pobjede. Također, ovo je bila prva pobjeda neke azijske momčadi nad južnoameričkom u povijesti Mundijala, dosada su Južnoamerikanci slavili u 14 utakmica, a tri dvoboja završena su neriješenim rezultatom.