[VIDEO] SP 2018: Schmeichel spašavao Dance, Poulsenov gol donio prevagu

Danska je upisala vrlo bitnu pobjedu.

Završena je i treća današnja utakmica na Svjetskom nogometnom prvenstvu, a druga u skupini C, u kojoj je Danska s minimalnih 1:0 pobijedila Peru.

Prvu priliku na susretu imao je Yoshimar Yotun, no nakon soloprodora u osmoj minuti pucao je ravno u Schmeichela. Flores je tri minute kasnije pucao pored gola, a novu obranu Danac je upisao u 13. minuti nakon pokušaja Carrilla. Danci su došli do prve prilike u 27. minuti, no Delaney je pogodio kameru iza gola.

Do odmora smo vidjeli ružan Floresov start koljenom, kojim je slomio rebro Kvistu pa ga je morao zamijeniti Lasse Schone, koji je imao jedinu priliku Danske u okvir gola, no Gallese je obranio njegov pokušaj. U posljednjoj minuti Yussuf Poulsen napravio je kazneni udarac nad Cuevom, no Cueva je pucao preko gola.

U šestoj minuti nastavka Larsen je pucao visoko preko gola, da bi Yussuf Poulsen iskoristio odlično proigravanje Eriksena i u 59. minuti zabio za 1:0, svega dan nakon svog rođendana. Samo dvije minute kasnije Schmeichel je refleksnom obranom lijevom rukom obranio udarac Cueve, a Guerrero je, svega 50-ak sekundi nakon ulaska u igru, glavom pucao ravno u Schmeichela.

Ponovno je sin legendarnog Petera u 73. minuti morao obraniti udarac Advincule, a u 79. minuti Guerreiro je petom pucao zamalo pored gola. Šest minuta prije kraja Schmeichel je obranio i udarac Farfana te je ostalo minimalnih 1:0. Tapia za Peru, odnosno Delaney i Poulsen za Dansku zaradili su žute kartone od suca Bakary Gassame iz Gambije.