[VIDEO] SP 2018: Senegal iznenadio Južnu Koreju, Belgija nakon preokreta do visoke pobjede

Odigrane su još dvije prijateljske utakmice.

Pretposljednji je dan prijateljskih utakmica prije nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva, a četiri reprezentacije koje sudjeluju na samom Mundijalu odigrale su međusobne susrete.

Senegal je na austrijskom Das Goldberg Stadionu pobijedio Južnu Koreju 2:0. Oba gola pala su u nastavku, prvi je bio autogol Kima u 67. minuti, a drugi uspješno realizirani kazneni udarac Konatea u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Belgija je na King Badouin Stadium u Bruxellesu nakon preokreta sa 4:1 nadvisila Kostariku. Gosti su poveli pogotkom njihovoj glavnog strijelca Bryana Ruiza u 24. minuti odličnim volejom s ruba kaznenog prostora, no samo sedam minuta kasnije Eden Hazard prizemno je centrirao, a Dries Mertens izjednačio. Do odmora Mertens je upisao i asistenciju, a Romelu Lukaku preokrenuo rezultat. U nastavku smo vidjeli još dva gola domaćina. Prvo je Lukaku u 50. minuti iskoristio centaršut Chadlija i povisio na 3:1, da bi Lukaku i asistirao u 64. minuti, a Michy Batshuayi postavio konačnih 4:1.