[VIDEO] SP 2018: Senegal šokirao Poljsku i zasjeo na vrh skupine H!

Katastrofalna igra Poljske.

Nakon što je Japan šokirao Kolumbiju i pobijedio ju 2:1, u posljednjoj utakmici prvog kola grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu Poljska je u skupini H doživjela šokantan poraz od Senegala 2:1.

U čvrstoj i taktičkoj utakmici na prvu priliku morali smo dočekati tek 19. minutu kada Niang puca daleko pored gola, a samo minutu kasnije Zielinski je glavom pucao preko gola. Najbolji Poljak Robert Lewandowski u 23. minuti također nije pogodio okvir gola, a iz prvog udarca u okvir gola na susretu Senegal je poveo. Gueye je pucao, a Thiago Rangel Cionek skrenuo loptu u vlastitu mrežu i na odmor se otišlo s prednošću afričke momčadi. Ujedno, time je Cionek postao prvi Poljak strijelac autogola za Poljsku na Mundijalu.

Već na poluvremenu trener je odlučio zamijeniti Jakuba Blaszczykowskog, koji je dana postao prvi Poljak sa sto nastupa za reprezentaciju u povijesti, a u 51. minuti vidjeli smo prvi udarac u okvir Poljaka, no N’Diaye je obranio pokušaj Lewandowskog iz slobodnog udarca. Piszczek je u 56. minuti glavom pucao pored gol, a četiri minute kasnije Szczesny je katastrofalnom reakcijom dozvolio Niangu da povisi na 2:0. Bio je to prvi gol Nianga u njegovom osmom nastupu za Senegal i to postignut iz njegovog prvog udarca na SP-u.

20 minuta prije kraja Arkadiusz Milik pogodio je vanjski dio mreže, a Kownacki je u 79. minuti pucao ravno u N’Diayea. Četiri minute prije kraja Krychowiak je glavom smanjio na 2:1, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a ovim porazom Poljskoj jedina pobjeda uz tri remija i četiri poraza na otvaranjima Mundijala ostaje ona iz 1974. godine kada su pobijedili Argentinu 3:2. Ujedno, skupina H je zasada jedina skupina u kojoj su sve zemlje postigle pogodak na ovogodišnjem Mundijalu.