[VIDEO] SP 2018: Šok za Srbiju! Shaqiri ih srušio u 90. i doveo Švicarce na prag osmine finala!

Težak posao je pred Srbijom.

Posljednja utakmica devetog dana Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji bila je ona između Srbije i Švicarske u skupini E, koju su Švicarci nakon preokreta pobijedili s 2:1.

Već u četvrtoj minuti Xhaka je mogao šokirati naše susjede, no pucao je preko gola. Samo minutu kasnije Tadić je centrirao, a Aleksandar Mitrović pucao ravno u Sommera, no u nastavku akcije Tadić je ponovno centrirao, a Mitrović ovaj put glavom pod gredu zabio za prednost Belih Orlova. Bio je to najranije primljeni pogodak Švicarske na Mundijalima još od 1962. godine, odnosno punih 56 godina.

Tada smo vidjeli mnoštvo nepreciznih udaraca. S jedne strane okvir gola nisu pogodili Džemaili i Akanji, a s druge strane Mitrović glavom i škaricama te Milinković-Savić. Najveću priliku Švicarci su imali nakon proigravanja Zubera za Seferovića, kojemu Stojković odličnom intervencijom brani udarac. Posljednju priliku prvog dijela imao je Tadić, no pucao je ravno u Sommera i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Petković je odlučio uvesti Dinamovca Gavranovića, a rezultiralo je to ofenzivnom igrom Švicaraca i Granit Xhaka izjednačio je u 53. minuti te postao treći igrač Švicarske koji je postigao gol na dva Mundijala, nakon Abegglena i Fattona. Shaqiri je u 58. minuti pogodio stativu, a tada je Krstajić odlučio u igru uvesti Ljajića.

Gavranović se našao sam pred Stojkovićem u 75. minuti, no pogodio je vanjski dio mreže, a suci su naknadno dosudili i zaleđe. Stojković je obranio Embolov udarac iz 82. minute, a Shaqiri je u 84. minuti pucao preko gola. Ipak, Shaqiri je pogotkom preokreta u 90. minuti nakon kontre srušio Srbiju i došao na korak do osmine finala.

Vrijedi spomenuti i da je Lichtsteiner odigrao svoju devetu utakmicu na Mundijalima, čime je prestigao Antenena i Behramija, koji su ostali na osam, a ujedno je i deveti put vodio Švicarce kao kapetan te time srušio Antenenov 58 godina star rekord. Shaqiri je ovim pogotkom postao tek četvrti igrač Švicarske, koji je postigao na dva uzastopna Mundijala, nakon Abegglena, Fattona i Xhake.

Također, ovom utakmicom došli smo do brojke od 26 odigranih utakmica ovogodišnjeg Mundijala, u kojima je pao pogodak. Takva stvar dogodila se još jedino 1954. godine, kada je svih 26 utakmica tog SP-a završilo da je neka momčad postigla pogodak, čime ova utakmica ulazi u povijest.