[VIDEO] SP 2018: Subašić spasio Hrvatsku i nakon jedanaesteraca ju odveo u četvrtfinale

Hrvatske je prošla dalje.

Hrvatska je izborila četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je pobijedila Dansku boljim izvođenjem jedanaesteraca 4:3.

Iz prve prave prilike već u 57. sekundi Danci su poveli. Nakon dugačkog ubacivanja rukom Delaney je uposlio Mathiasa Jorgensena, koji ispod ruke Subašića i od stative dovodi Dance u vodstvo svojim prvijencem u dresu reprezentacije.

Međutim, u četvrtoj minuti nakon velike pogreške danske obrane Mandžukić je izjednačio, nakon što mu se lopta spretno odbila od danske obrane. Na iduću priliku trebali smo čekati do 27. minute, no Subašić je obranio udarac Braithwaitea. Na drugoj strani dvije minute kasnije Schmeichel odličnom intervencijom brani Rakitićev udarac, a šest minuta prije odmora Lovren je pucao daleko pored gola. Inače, taj pogodak Mandžukića značio je da je već šesti hrvatski nogometaš zabio gol na Mundijalu, što nijedna reprezentacija u Rusiji još nije napravila.

U 42. minuti Christian Eriksen pogodio je gredu, a Kasper je još jednom obranio udarac Rakitića u 45. minuti pa su Vatreni na odmor ipak otišli s neodlučenim rezultatom.

Age Hareide u nastavku je odmah uveo Lasse Schonea, a u 55. minuti Braithwaite je imao prvi udarac, no pucao je pored gola. Nastavila se danska dominacija pa je Jorgensen pucao u Subašića u 72. minuti, a dvije minute kasnije Eriksen je pucao pored gola.

Prvi udarac u nastavku za Vatrene je imao Modrić, no u 77. minuti pucao je daleko pored gola. Minutu kasnije Schmeichel je obranio udarac Rebića, a šest minuta prije kraja Perišić je glavom pogodio vanjski dio mreže. U 87. minuti Schone je pucao pored gola, a u drugoj minuti sudačke nadoknade ni Rakitić nije pronašao put do mreže i susret je otišao u produžetke.

U 99. minuti Schone je još jednom pucao pored gola, a pored gola pucao je i Pione Sisto u 108. minuti. U 113. minuti Jorgensen je također pucao pored gola, a u 116. minuti Nestor Pitana dosudio je kazneni udarac, kojeg Kasper Schmeichel brani Luki Modriću i odvodi Dance do jedanaesteraca.

U prvoj seriji Subašić je obranio Eriksenov pokušaj, a Schmeichel Badeljev, a oba golmana obranila su i jedanaesterca Schoneu i Pivariću u četvrtoj seriji. I onda, u petoj seriji Subašić je obranio pokušaj Jorgensena, a Rakitić je odveo Hrvatsku na sudar s Rusijom.