[VIDEO] SP 2018: Subašić upitan za nastavak, idemo u produžetke!

I dalje nema odluke u Sočiju.

Fisht Olympic Stadium u Sočiju pruža nam odličnu atmosferu u posljednjoj utakmici četvrtine finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. Rusija je ugostila Hrvatsku i izborila produžetke, jer je rezultat 1:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Ante Rebić, no glavom je u sedmoj minuti pucao preko gola. U 11. minuti Mandžukić je pucao točno 16 metara pored gola, a pet minuta kasnije Rakitić je iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola. U 28. minuti Perišić je glavom pucao pored gola, a samo tri minute kasnije domaćin je iz prve prilike poveo. Cheryshev i Dzyuba napravili su dvostruko proigravanje, a igrač Villarreala povaljao je Modrića i fenomenalnim pogotkom u praktički same rašlje doveo je Rusiju u vodstvo.

Osam minuta prije poluvremena Ignashevich je pucao pored gola, a vanjski dio mreže pogodio je Cheryshev u 39. minuti. Šest minuta prije odmora Hrvatska ipak izjednačuje. Mandžukić je povukao polukontru i centrirao, a Kramarić glavom svojim prvijencem na Mundijalu izjednačio na 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela. Bila je to prva asistencija Mandžukića za Hrvatsku nakon 1 197 dana i utakmice protiv Norveške u ožujku 2015. godine.

Nastavak je otvorio Modrić udarcem sedam metara pored gola, a Akinfeev je obranio Kramarićev udarac iz 52. minute. Šest minuta kasnije Rebić je pucao visoko preko gola, a u 60. minuti Perišić je pogodio stativu sa šest metara, što je bila treća pogođena hrvatska stativa u Rusiji.

Na drugoj strani odgovorio je Dzyuba, no pokušaj glavom nakon kornera Subašić je obranio. Zlatko Dalić tada je izvadio Perišića i uveo Brozovića, a Cherchesov je sa Smolovim krenuo napasti Vatrene s dva napadača.

U 72. minuti Erokhin je glavom zamalo pucao preko gola, a pet minuta kasnije Mandžukić je pucao visoko preko gola nakon Lukinog kornera. Dvije minute prije kraja Subašić je nezgodno pao te mu je stradao bedreni mišić te ćemo vidjeti hoće li moći nastaviti igru u produžecima.