[VIDEO] SP 2018: Sudac poništio gol, a VAR penal, no Brazil došao do pobjede u nadoknadi!

Brazilci su upisali prvu pobjedu na Mundijalu.

Deveti dan na Svjetskom nogometnom prvenstvu započeo je susretom drugog kola skupine E u kojoj je Brazil teškom mukom s 2:0 golovima u sudačkoj nadoknadi pobijedio Kostariku.

Već u trećoj minuti utakmice Philippe Coutinho pucao je preko gola, a na drugoj strani isto je ponovio i Gamboa. Borges je imao veliku priliku u 13. minuti, no i on je pucao pored gola, a točno 13 minuta kasnije Marcelo je uposlio Jesusa, koji zabija gol, ali iz zaleđa pa su ga nizozemski suci poništili.

I sam Marcelo u 29. minuti pucao je neprecizno, kao i Coutinho tri minute kasnije, da bi lijevi bek madridskog Reala svoj udarac slabijom nogom okušao i u 41. minuti, no Navas je upisao obranu i na odmor se otišlo s neodlučenih, 0:0.

Vrlo ofenzivno krenuli su Brazilci u nastavku utakmice. Jesus je u 48. minuti glavom pogodio gredu, u nastavku akcije Coutinhov udarac Gamboa je blokirao u korner, a u 56. minuti Navas je vršcima prstiju izbio Neymarov udarac ispod grede u korner. Navas je obranio i Coutinhov pokušaj iz 58. minute, kao i Neymarov iz 63., a Casemiro je u 70. minuti nakon kornera glavom pucao u golmana Kraljeva.

Dvije minute kasnije Neymar je promašio stopostotnu priliku, a u 78. minuti Neymar je tragikomično pao nakon kontakta Gonzaleza, što je Bjorn Kuipers okarakterizirao najstrožom kaznom, no uz pomoć videotehnologije promijenio je svoju odluku.

Pet minuta prije kraja Navas je obranio pokušaj Coutinha, a zatim i Casemira, no u 91. minuti Firmino je glavom spustio loptu do Jesusa, koji pronalazi Coutinha, a napadač Barcelone kroz noge Navasa zabija za pobjedu. Time je Coutinho postao prvi Brazilac od 2010. godine, koji je postigao dva uzastopna gola za Selecao na Mundijalu.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade Casemiro je pronašao Douglasa Costu, koji centrira, a Neymar postavlja konačnih 2:0.