[VIDEO] SP 2018: Šveđani neviđeno pokradeni, Nijemci u 95. minuti do pobjede!

Ogroman preokret Njemačke.

Jedan od najvećih europskih derbija koji postoji upravo je završen u Sočiju. Njemačka je nakon preokreta, ali i nedosuđenog kaznenog udarca za Švedsku, pobijedila Skandinavce 2:1.

Joachim Low iznenađujuće je na klupi ostavio Samija Khediru i Mesuta Ozila, a Mats Hummels zbog ozljede vrata propustio je susret.

Već u trećoj minuti Timo Werner glavom je spustio loptu za Juliana Draxlera, no Andreas Granqvist izbio je loptu gotovo na gol liniji, da bi u 11. minuti Marcus Berg na drugoj strani izbio sam pred Neuera, no Jerome Boateng gurnuo ga je u krucijalnom trenutku, no Szymon Marciniak odbio je čak i pogledati videosnimku. Mateo Beusan pojasnio je da je Poljak pogriješio i nije dosudio evidentan kazneni udarac.

Sebastian Rudy slomio je nos nakon pola sata igre pa ga je zamijenio Ilkay Gundogan, a u 32. minuti Berg je presjekao jednu loptu i uposlio Claessona, koji je centrirao, a Ola Toivonen othrvao se naletu Rudigera i lobao Neuera za 1:0.

Šest minuta prije kraja Kimmich je pucao, a Robin Olsen krajnjim naporom izbio loptu u korner, a Boatengov udarac iz 45. minute otišao je pored gola. Posljednju priliku imao je Berg, no pokušaj glavom obranio mu je Neuer te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Blagulta.

Joachim Low u nastavku je odmah odlučio uvesti napadača Gomeza, što je rezultiralo pogotkom. Werner je centrirao, Gomez skrenuo loptu do Reusa, a napadač svojim desetim golom u dresu Elfa izjednačio u drugoj minuti i 30. sekundi nastavka.

Muller je glavom u 53. minuti pucao pored gola, a u 56. minuti Hectorov udarac obranio je Olsen. Nakon dugo vremena Forsberg je pucao iz daljine ravno u Neuera u 75. minuti, a devet minuta prije kraja Werner je pucao preko gola.

U 82. minuti Poljak Marciniak nakon starta nad Bergom odlučio je pokazati crveni karton Jerome Boatengu, a iz slobodnog udarca Neuer je krajnjim naporom obranio udarac Granqvista glavom. Dvije minute prije kraja Olsen je fenomenalnom obranom obranio udarac Gomeza glavom, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Brandt je pogodio stativu.

U 94. minuti Guidetti je pucao ravno u Neuera, a na drugoj strani posljednji slobodni udarac imao je Toni Kroos i nakon kratke kombinacije 16 sekundi prije kraja zabio za pobjedu.