[VIDEO] SP 2018: Trippier fenomenalnim pogotkom odvodi Engleze u finale nakon prvog dijela!

Hrvatska gubi 1:0.

Hrvatska i Engleska na Luzhniki Stadium u Moskvi igraju utakmicu polufinala Svjetskog nogometnog prvenstva. Nakon prvog dijela Englezi vode 1:0.

Već u petoj minuti Luka Modrić napravio je prekršaj nad Delle Allijem, a Kieran Trippier fenomenalno izveo slobodni udarac i svojim prvijencem doveo Tri Lava u vodstvo. To je bio 12. gol Engleske na ovogodišnjem Mundijalu, čime je srušen njihov rekord iz pobjedničke 1966. godine. U 14. minuti nakon kornera Maguire je mogao povisiti rezultat, no glavom je pucao pored gola. Pet minuta kasnije Hrvatska je uputila prvi udarac, no Ivan Perišić pucao je pored gola.

Isti igrač u 23. minuti ponovno nije pogodio okvir gola, a sedam minuta kasnije Kane je pogodio stativu, no gol ne bi vrijedio jer je pomoćni sudac pokazao zaleđe. U 32. minuti Pickford je upisao prvu obranu nakon udarca Rebića, a Lingard je imao veliku priliku u 36. minuti, no pucao je pored gola i na odmor se otišlo s vodstvom Engleza. Vrijedi spomenuti da 78 011 gledatelja svaki put kada Domagoj Vida primi loptu, zviždi.