[VIDEO] SP 2018: Urugvaj srušio Egipat bez Salaha u posljednjoj minuti!

Kakva drama u Ekaterinburgu.

Drugi dan Svjetskog nogometnog prvenstva započeo je drugom utakmicom skupine A u kojoj su igrali Egipat i Urugvaj. Egipćani su bili bez Mohameda Salaha, koji je ostao na klupi, no dobro su se držali sve do 90. minute, da bi ipak pokleknuli i izgubili s minimalnih 1:0.

Nakon opreznog uvoda prvu priliku imao je Edinson Cavani, no El Shenawy na golu Egipta s lakoćom je obranio njegov pokušaj. Trezeguet je u 12. minuti na drugoj strani pucao ravno u Musleru, prije nego je Suarez u 14. minuti pucao pored gola. Najveću priliku prvog dijela imao je Suarez, koji je nakon kornera s pet metara u 24. minuti pogodio vanjski dio mreže. Do odmora obje momčadi imale su po jednu priliku, no Mohsen je pucao ravno u Musleru, a Vecino pored gola.

Odlično su Urugvajci otvorili nastavak i već u 55. sekundi Cavani je uposlio Suareza, no napadaču Barcelone El Shenawy je obranio situaciju jedan na jedan. Iskusni Oscar Tabarez, koji je na klupi Urugvajaca još od 2006. godine, u 59. minuti odlučio je napraviti dvostruku izmjenu i u igru su ušli Nandez i Rodriguez. Počeli su Južnoamerikanci tada igrati puno bolje i transformacija igre iz obrane u napad bila je još izraženija.

No, nakon dugo vremena u 72. minuti vidjeli smo pokušaj Egipta, ali Fathy je iz daljine snažnim udarcem pucao u Musleru. Iz brze polukontre Suarez se ponovno našao sam pred El Shenawyju, koji je pravovremeno istrčao sa svojih vrata i otklonio opasnost. Devet minuta prije kraja Elneny je pucao preko gola, a u 83. minuti Cavani je imao fantastičnu priliku kada je pucao poluvolejom, no El Shenawy je fenomenalnom intervencijom spasio svoja vrata.

Dvije minute prije kraja Cavani je iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi u 90. minuti novi slobodni udarac izveo Sanchez, a Jose Maria Gimenez glavom donio pobjedu Urugvaju. Bjorn Kuipers dosudio je samo jedan žuti karton i to onaj Hegazyju u 96. minuti.