[VIDEO] SP 2018: Urugvajci grabe prema prvom mjestu, Salah zabio za Egipat

Pratimo rasplet skupine A.

Danas započinje treće, posljednje kolo grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu, a u skupini A na dvije utakmice upravo je završilo prvo poluvrijeme.

Dakako, utakmica između Urugvaja i Rusije je ona atraktivnija, koja odlučuje o tome koja reprezentacija će završiti na prvom mjestu skupine. I na poluvremenu rezultat je 2:0 za Urugvaj, koji je prvi put u povijesti Mundijala u susret trećeg kola ušao nakon što je u prva dva kola upisao dvije pobjede. Već u 67. sekundi utakmice Vecino je zamalo pucao pored gola, a Luis Suarez fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem sa 17 metara po travi donio je vodstvo Urugvajcima već u desetoj minuti.

Dvije minute kasnije Denis Cheryshev pucao je s ruba kaznenog prostora, no Muslera je bio siguran, da bi u 23. minuti nakon kornera Laxalt iz daljine pucao, a nesretni Cheryshev skrenuo loptu i prevario Akinfeeva za 2:0. Bilo je to prvi put nakon 15. srpnja 1966. godine (dva protiv Francuske) da su Urugvajci nekoj reprezentaciji zabili dva gola u prvom dijelu. Ruski golman u 28. minuti obranio je novi udarac Suareza, a u 37. minuti Igor Smolnikov zaradio je i drugi žuti karton pa je Cherchesova momčad poluvrijeme završila s igračem manje. Smolnikov je tako postao prvi igrač domaćin, koji je dobio crveni karton, nakon Marcela Desaillyja za Francusku protiv Brazila iz 1998. godine.

Urugvaj (3-5-2)

Muslera – Coates, Godin, Caceres – Laxalt, Bentancur, Torreira, Vecino, Nandez – Cavani, Suarez (10.)

Rusija (4-2-3-1)

Akinfeev – Smolnikov, Kutepov, Ignashevich, Kudryashov – Zobnin, Gazinskiy – Cheryshev (23. – ag) (Fernandes (38′), Miranchuk, Samedov – Dzyuba

U utakmici paralelno igranoj s ovom, Egipat nakon prvog dijela remizira protiv Saudijske Arabije 1:1. Zanimljivo je napomenuti da je El Hadary na golu Egipta upisao nastup i time sa 45 godina i 161 danom postao najstariji sudionik Mundijala u povijesti. Vidjeli smo dosta nepreciznih udaraca pored gola od Saudijaca Al Moghawija i Al Dawsarija te Egipćanina Mohsena, prije nego je Mohamed Salah iskoristio proigravanje Saida i sa 16 metara lobao golmana za 1:0. Do odmora još su Al Faraj i Trezeguet pucali pored gola, da bi četiri minute prije kraja El Hadary obranio kazneni udarac Al Harbija, no Al Faraj je dobio novu priliku iz kaznenog udarca te u šestoj minuti sudačke nadoknade izjednačio na 1:1.