[VIDEO] SP 2018: Yerry Mina u sudačkoj nadoknadi odveo Kolumbiju u produžetke!

Ogromnu dramu gledamo u Moskvi.

Posljednja utakmica na ovom Mundijalu igrana na Spartakovom stadionu u Moskvi, ujedno je i posljednji susret osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva, u kojemu je nakon regularnog dijela rezultat između Kolumbije i Engleske 1:1.

Prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u 16. minuti kada je Trippier centrirao, a Harry Kane glavom pogodio vanjski dio mreže. Sedam minuta kasnije Mojica je na drugoj strani pucao visoko preko gola, a u 33. minuti Quintero je pucao pored gola. Posljednju englesku priliku prvog dijela imao je Trippier, no iz slobodnog udarca nije pogodio okvir gola, a na drugoj strani Pickford je obranio pokušaj Lerme i na odmor se otišlo s neodlučenih 0:0.

Bila je to 23. utakmica ovog Mundijala, na kojoj je na poluvremenu rezultat bio 0:0, no samo jedna dosada je i završila bez pogodaka, ona između Danske i Francuske. Iz prve prilike u nastavku Tri Lava su povela. Carlos Sanchez srušio je Kanea u kaznenom prostoru, a Amerikanac Mark Geiger dosudio je kazneni udarac, kojeg Kane pretvara u vodstvo Engleske.

Jose Pekerman odmah je reagirao i u igru uveo Carlosa Baccu te zaigrao s tri napadača. Ipak, prvu priliku nakon gola imali su Englezi, no Alli je glavom pucao preko gola, baš kao i Maguire u 73. minuti. Cuadrado je imao nevjerojatnu priliku osam minuta prije kraja, no pucao je preko gola, a isto je ponovio Falcao u 86. minuti.

Falcaov pokušaj iz 88. minute obranio je Pickford, baš kao i udarac Uribea, a onda je Barcelonaš Yerry Mina glavom nakon kornera u 93. minuti donio produžetke.