[VIDEO] SP Hokej: Finska i Latvija uvjerljive, Češka se mučila sa Švicarskom

Nove utakmice su iza nas.

Odigrano je peto kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva u Danskoj, a većih iznenađenja nije bilo.

U skupini A Slovačka je sa 4:2 pobijedila Austriju. Iako su Austrijanci poveli preko Leblera, Haščak, Jurčo i Jaroš već do 30. minute preokrenuli su rezultat. Tračak nade Austriji donio je Schneider, no Krištof je 31 sekundu prije kraja postavio konačnih 4:2.

U drugoj utakmici ove skupine svjedočili smo pravoj drami u kojoj je Češka nakon kaznenih udaraca pobijedila Švicarsku 5:4. U prvoj trećini Niederreiter je doveo Švicarce u vodstvo, da bi Kubalik izjednačio. Hofmann i Moser povisili su na 3:1 za Švicarsku u prve dvije minute druge trećine, no Moravcik je uspio smanjiti na 3:2. Novim golom Niederreitera Švicarci odlaze na 4:2, no Jaskin u 28. i Repik u 35. minuti izjednačuju. Do kraja utakmice golova nije bilo, a jedini gol u raspucavanju kaznenih udaraca postigao je Repik i Česi su upisali ogromnu pobjedu.

Puno neizvjesnije bilo je u skupini B. Latvija je golovima Meije, Keninsa, Balcersa i dva gola Bukartsa pobijedila Južnu Koreju 5:0, dok su Savinainen, Anttila, Teravainen, Kapanen, Nutivaara, Granlund i Maenalanen donijeli Finskoj ogromnu, 7:0 pobjedu nad susjednom Norveškom.