[VIDEO] SP Hokej: Kanada izbacila Ruse, Švicarci šokirali Fince, Šveđani prošli dalje

Poznati su svi polufinalisti.

U Danskoj su odigrani svi četvrtfinalni susreti Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu i saznali smo sve sudionike polufinala, a ponovno bez iznenađenja nije moglo.

Kanađani su nakon produžetka srušili olimpijske pobjednike Ruse i izbacili ih pobjedom od 5:4. Rusi nijednom u susretu nisu vodili, Parayko, Nugent-Hopkins, Turris i Dubois dovodili su Kanađane u vodstvo, da bi Mikheyev, Barbanov, Andronov i Anisimov vraćali Rusiju u egal. Ipak, u petoj minuti produžetka O’Reilly je donio pobjedu Kanadi. Vrijedi spomenuti da je Kanada čak tri gola, uključujući i pobjednički, postigla s igračem više.

U drugom četvrtfinalu SAD su se mučile protiv Češke, no upisale 3:2 pobjedu. Kane i Atkinson već do 13. minute doveli su ih u prednost, da bi Repik i Nečas izjednačili. Ipak, Kane svojim drugim pogotkom 13 minuta prije kraja odvodi Amere u polufinale.

Švedska je na Royal Areni u Kopenhagenu upisala pobjedu od 3:2 nad Latvijom. U prvoj trećini nije bilo pogodaka, da bi konačno u 27. minuti Kempe pronašao Forsberga, koji dovodi Tre Kronor u vodstvo. Nije dugo trajalo slavlje Šveđana jer je samo pet minuta kasnije Blugers izjednačio. Ipak, odličnim otvaranjem posljednje trećine Skandinavci su upisali pobjedu. Prvo je u 42. minuti Ekholm odličnim pakom pronašao Viktora Arvidssona, koji je ostao nečuvan i zabio za 2:1, da bi EkmanLarsson samo pet minuta kasnije s igračem više povisio na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Balcers devet minuta prije kraja.

U posljednjem susretu četvrtfinala ujedno smo vidjeli i najveći šok. Švicarska je s 3:2 pobijedila četvrtoplasiranu momčad s prošlogodišnjeg SP-a, Finsku. Unatoč vodstvu Finaca pogotkom Nutivaare iz osme minute, druga trećina ispostavila se ključnom, jer su u njoj Corvi, Vermin i Hofmann donijeli veliki preokret. Rantanen je s igračem više u 49. minuti uspio smanjiti na 3:2, no do kraja se rezultat nije mijenjao.

SP, hokej na ledu, četvrtina finala:

Rusija 4:4 Kanada – Produžetak 0:1 (Mikheyev 33., Barbanov 38., Andronov 49., Anisimov 55. / 5. Parayko, 32. Nugent-Hopkins, 48. Turris, 53. Dubois, 65. O’Reilly)

SAD 3:2 Češka (Kane 11., 47., Atkinson 13. / 25. Repik, 31. Nečas)

Švedska 3:2 Latvija (Forsberg 27., Arvidsson 42., Ekman-Larsson 47. / 32. Blugers, 51. Balcers)

Finska 2:3 Švicarska (Nutivaara 8., Rantanen 49. / 30. Corvi, 43. Vermin, 44. Hofmann)

Time smo saznali i parove polufinala. Švedska će igrati protiv SAD-a, a Kanada protiv Švicarske. Obje utakmice na rasporedu su u subotu, 19. svibnja.