[VIDEO] SP Hokej na ledu: Očekivane pobjede Danske, Norveške i Francuske

Novo kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je za nama, a sva četiri favorita upisala su pobjede.

U skupini A Latvija je nakon preokreta s minimalnih 2:1 pobijedila Italiju. Talijane je u vodstvo doveo Insam već u četvrtoj minuti, no do kraja prve trećine Dzerins je izjednačio. Isti igrač svega 101 sekundu prije kraja preokrenuo je rezultat i donio pobjedu baltičkoj zemlji.

U drugom susretu Danska je pobijedila Slovačku boljim izvođenjem kaznenih udaraca, bilo je 4:3. Danska je imala i prednost od 3:0 golovima Hardta, Russella i Poulsena, da bi u posljednjoj trećini Gernat, Bliznak i Miklik izjednačili i susret odveli u raspucavanje kaznenih udaraca. Jedini gol u četiri serije postigao je Morten Green i donio Dancima pobjedu.

Norveška je u skupini B deklasirala Sloveniju, završilo je 5:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvoj trećini, jer su Olimb s dva gola i Forsberg doveli Skandinavce do prednosti od 3:0. Prednost je povećao Reichenberg u 39. minuti, a svega minutu kasnije Sabolić je smanjio na 4:1. Konačnih 5:1 svojim drugim pogotkom postavio je Thorensen 43 sekunde prije kraja.

Druga utakmica ove skupine bila je ona između Švicarske i Francuske, a domaća momčad je upisala novu pobjedu, nakon kaznenih udaraca završilo je 4:3. Domaćin je i poveo golom Auvita, no Praplan je s dva gola preokrenuo rezultat. Da Costa je ponovno izjednačio, da bi Ambuhl vratio Švicarce u prednost. Četiri minute prije kraja Rech je odveo susret u kaznene udarce, u kojima je da Costa donio pobjedu domaćinu.