[VIDEO] SP Hokej: Neuvjerljiva Kanada do četvrtfinala, Olimpijski viceprvak ispao!

Jedno kolo ostalo je do završetka grupne faze natjecanja.

Pretposljednje, 11. kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je iza nas, a vidjeli smo mučenja gotovo svih favorita.

U skupini A Rusija je jedina bez problema nadigrala Slovačku i slavila 4:0. Mamin i Gusev zabili su dva gola u prvoj trećini, a Shalunov i Mikheyev u posljednjih 71 sekundi utakmice.

Češka se dosta vremena mučila protiv Austrije, no uspjela upisati minimalnu, 4:3 pobjedu. Hyka i Chytil doveli su Čehe u vodstvo već do treće minute, prije nego je Komarek smanjio na 2:1. Kubalik i Hyka svojim drugim pogotkom, povisili su na 4:1, no Raffl je s dva gola unio napetost u završnicu. Ipak, vremena za izjednačenje nije bilo i Česi su potvrdili treće mjesto skupine.

U skupini B Norveška je golovima Lindstroma, Valkvae Olsena i Holosa s 3:0 nadigrala Južnu Koreju, dok je Kanada jedva nakon produžetka s 2:1 pobijedila Latviju. Poveli su Kanađani već u trećoj minuti golom Beauvillera, no u 42. minuti Rubins je odveo susret u produžetak i time automatski izbacio Nijemce s natjecanja. McDavid je već u 46. sekundi produžetka donio pobjedu i plasman Kanade u četvrtfinale.