[VIDEO] SP Hokej: SAD zabile 13 pogodaka, Danska pobijedila Norvešku

Bez iznenađenja u osmom kolu.

I osmo kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je iza nas, a sinoć iznenađenja, začudo, nije bilo.

U skupini A Francuska je s 5:2 nadvisila Austriju. Zanimljivo, Austrijanci su poveli preko Hundertpfunda, no Fleury i Treille preokrenuli su rezultat već do kraja prve trećine. Raffl je ponovno izjednačio u 32. minuti, no do kraja utakmice Fleury svojim drugim golom te da Costa i Treille svojim drugim golom donose Francuzima bitnu pobjedu.

Drugu utakmicu ove skupine igrali su Češka i Bjelorusija, a Česi su očekivano golovima Šulaka, Horaka i Repika upisali rutiniranu, 3:0 pobjedu.

Skandinavski derbi skupine B otišao je na stranu Danaca, koji su s dva gola Jensena i jednim Storma pobijedili Norvešku 3:0.

Najveću pobjedu natjecanja upisale su SAD, koje su s nevjerojatnih 13:1 deklasirale Južnu Koreju. Pogodak Ahna u šestoj minuti za vodstvo Azijata kao da je naljutio Amere, koji u nastavku održavaju pravu hokejašku lekciju protivnicima. Lee, Milano, Thomson, Pionk i Coleman zabili su po jedan gol, a Kane, McAvoy, Atkinson i Ryan dodali su po dva.