NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] SP Hokej: Švedska preko Rusije do prvog mjesta, Latvija izbacila domaćina!

Poznati su svi parovi četvrtine finala.

Utakmicama posljednjeg, 12. kola grupne faze natjecanja na Svjetskom hokejaškom prvenstvu u Danskoj saznali smo i sve sudionike četvrtzavršnice.

U skupini A Švicarska je osigurala četvrtfinale pobjedom nad Francuskom 5:1. Hofmann, Corvi, Untersander, Fiala i Moser odveli su Švicarce u četvrtfinale, a Leclerc je za šestoplasiranu momčad skupine samo uspio postići počasni pogodak.

Slovačka je u utakmicu protiv Bjelorusije ušla znajući da ne može proći dalje, s obzirom na pobjedu Švicarske, no to ju nije spriječilo da sa 7:4 pobijedi Bjelorusiju. Bakoš i Jurčo zabili su po dva gola, a jednog su dodali Hovorka, Daloga i Krištof i to u posljednjih osam minuta utakmice. Kitarov, Linglet, Kovyrshin i Vorobey uspjeli su u jednom trenutku svojim pogotcima čak i dovesti Bjeloruse u vodstvo od 4:3, no ipak Bjelorusi nisu upisali svoju prvu pobjedu na natjecanju.

Najveći derbi dosadašnjeg dijela natjecanja kao šećer na kraju grupne faze natjecanja odigrale su dvije momčadi, koje su dosada pokazale najviše. Radi se o Švedskoj i Rusiji, a u izravnom dvoboju za prvo mjesto skupine Tre Kronor je pobijedio 3:1 i time ostao jedina neporažena momčad. Unatoč ruskom vodstvu golom Kaprizova s igračem više, Zibanejad, Rakell i Ekholm na prazan gol u razdoblju od 30. do 59. minute preokrenuli su rezultat.

Finska je u skupini B s uvjerljivih 6:2 deklasirala SAD. Aho je bio igrač utakmice s postignutim hat-trickom, dok su po gol dodali Rantanen, Anttila i Kapanen. Za Amere su se u strijelce upisali Kane i Ryan.

Kanada je golovima Schenna, Nugent-Hopkinsa i Josta s 3:0 nadigrala Njemačku, dok je Latvija senzacionalnom 1:0 pobjedom izbacila domaćina Dansku. Gol vrijedan četvrtine finala postigao je Džerins u desetoj minuti.

Time smo saznali i sve parove četvrtfinala, koje je na rasporedu 17. svibnja. Igrat će: