[VIDEO] SP Hokej: Švedska srušila Češku, Rusija, Kanada i Finska uvjerljivi

Još jedan hokejaški dan je iza nas.

Odigrane su utakmice trećeg kola Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, a većih iznenađenja nije bilo, iako smo ponovno gledali susret odlučen nakon regularnog dijela igre.

U skupini A Rusija je bez većih problema sa 7:0 deklasirala Austriju. Redom su zabijali Grigorenko, Anisimov, Barabanov, Kaprizov, Mamin i Mikheyev, a jedino Grigorenko uspio je zabiti dva gola.

U derbiju dana branitelj naslova, momčad Švedske, s 3:2 pobijedila je Češku pred 12 490 gledatelja Royal Arene u Kopenhagenu. Ranim pogotcima Rakella i Janmark-Nylena do osme minute Tre Kronor je već vodio 2:0. Hronek je uspio smanjiti, prije nego je Zibanejad vratio Švedskoj prednost od dva gola razlike. Četiri minute prije kraja Hyka je smanjio na 3:2, no vremena za produžetak nije bilo.

Švicarska je pogotcima Scherweyja i Mullera s 2:0 nadigrala Slovačku.

Najmanje neizvjesnosti gledalo je 3 902 gledatelja na Jyske Bank Boxen u Herningu gdje je Kanada s ogromnih 10:0 deklasirala Južnu Koreju. Nugent-Hopking, Parayko, O’Reilly, Dubois, Schenn, Edmundson, McDavid i Eberle zabili su po jedan gol, a Jost je postigao dva.

Njemačka i Norveška u dramatičnoj utakmici remizirali su 4:4, no Skandinavci su boljim izvođenjem kaznenih udaraca stigli do pobjede. Već do osme minute golovima Olimba i Olsena poveli su 2:0, no Hager i Michaelis izjednačili su rezultat. Bastiansen i Sorvik dva puta su vraćali prednost Norvežanima, no Hager svojim drugim golom i Seidenberg uspjeli su izjednačiti i odveli susret u kaznene udarce. U njima je presudan bio pogodak Trettenesa iz prve serije, koji je odveo Norvežane do pobjede.

U posljednjoj utakmici dana Finska je bila uvjerljiva i s 8:1 pobijedila Latviju. Aho, Savinainen i Teravainen zabili su po dva gola, a jednog su dodali Suomela i Rantanen.