[VIDEO] SP Hokej U20: Češka i Kanada prvi sudionici polufinala

Favoriti nisu imali problema.

U prve dvije utakmice četvrtine finala Svjetskog U20 hokejaškog prvenstva vidjeli smo dvije pobjede favorita.

Prvo četvrtfinale igrali su Češka i Finska, a Česi su zahvaljujući boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedili 4:3. U sedmoj minuti Zadina je s igračem više doveo Čehe u vodstvo, no Rasanen s igračem više i Juolevi eurogolom s preko deset metara su preokrenuli rezultat. Ipak, u treću trećinu ušlo se s neodlučenih 2:2 nakon kontre i gola Reichela. Vesalainen je u 47. minuti ponovno vratio prednost Skandinavcima i činilo se da će pobijediti, no samo dvije minute prije kraja Zedina je svojim drugim golom odveo susret u kaznene udarce. Tamo su precizniji bili Česi i izborili prvo polufinale još od 2005. godine.

U drugom polufinalu Kanađani su s uvjerljivih 8:2 deklasirali Švicarce. Za viceprvake su pogađali Howden, Makar, Kyrou, Timmins, Dube, Comtois i dva puta Batherson, dok su počasne golove pri rezultatima 5:1 i 6:2 postigli Rohrbach i Simić.

Vrijedi spomenuti i kako je u prvoj utakmici doigravanja za ostanak u elitnoj skupini Danska nakon preokreta s 5:4 bila bolja od Bjelorusije.