[VIDEO] SP Hokej U20: Kanada razbila Češku i zakazala finale sa Švedskom

Česi nisu imali šanse.

Treći put u povijesti Kanada i Češka susrele su se u polufinalu Svjetskog U20 hokejaškog prvenstva. 2004. i 2005. godine Kanađani su odnijeli pobjedu, baš kao i danas. Na KeyBank Center u Buffalu završilo je 7:2, čime su Kanađani izborili drugo uzastopno finale.

Iako su Česi poveli golom Zadine u šestoj minuti, Steel, Comtois, Kyrou te hat-trick Bathersona u potpunosti su preokrenuli rezultat. Katchouk je zabio za 7:1, a Zadina je postigao počasni pogodak devet minuta prije kraja.

Vrijedi spomenuti i da su u drugoj utakmici doigravanja za ostanak Danci pobijedili Bjeloruse. Nakon što je regularni dio završio neodlučenih 2:2, Skandinavci su bili precizniji u raspucavanju kaznenih udaraca i gurnuli Bjeloruse u drugu diviziju, a sebi osigurali ostanak u elitnom društvu i petu godinu zaredom.

Tako će u susretu za treće mjesto igrati SAD i Češka, dok će se za zlato boriti Švedska i Kanada.