[VIDEO] SP Hokej U20: Očekivane pobjede Švicarske i Kanade

Favoriti nisu imali problema.

Na Svjetskom U20 hokejaškom prvenstvu sinoć su na rasporedu bile samo dvije utakmice, po jedna u svakoj skupini, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

U skupini A viceprvak Kanada je na KeyBank Center s uvjerljivih 6:0 deklasirala Slovačku i time upisala drugu pobjedu. Za Kanađane su golove postizali Steel, Kyroou, Gadjovich (dva), Raddysh i Comtois.

U skupini B Bjelorusi su u istoj dvorani doživjeli i svoj drugi poraz, s 3:2 bolja je bila ekipa Švicarske. Poveli su Švicarci u osmoj minuti kada je Muller zabio kroz noge golmanu, no Sushko i Bovbel preokrenuli su rezultat u bjelorusku korist. Ipak, 11 minuta prije kraja Nussbaumer je iskoristio katastrofalnu pogrešku bjeloruske obrane i izjednačio, da bi samo tri minute kasnije Kurashev nakon osvojenog bulija donio Švicarcima bitnu pobjedu.