[VIDEO] SP Hokej U20: SAD pobijedio Kanadu u prvoj ikad odigranoj utakmici na otvorenom

Nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca branitelj naslova došao je do pobjede.

Noćas su na rasporedu Svjetskog U20 hokejaškog prvenstva bile samo dvije utakmice trećeg kola, a favoriti su upisali pobjede.

U skupini A SAD su, nakon jučerašnjeg senzacionalnog poraza od Slovačke, ugostile Kanadu i u reprizi prošlogodišnjeg finala upisali pobjedu nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca, završilo je 4:3. Ova utakmica ostati će zapamćena po činjenici da je prva utakmica u povijesti ovog natjecanja, koja je bila igrana na otvorenom i to pred rekordnih 44 592 gledatelja. Makar i Dube s igračima više doveli su Kanađane do 2:0 prednosti, a u svega dvije minute Bellows je prvo smanjio na 2:1, da bi Katchouk ponovno vratio prednost od dva gola razlike. Ipak, Perunovich i Tkachuk su izjednačili, a Bellows i Tkachuk iskoristili kaznene udarce za veliku pobjedu.

U skupini B Rusija je upisala svoju drugu pobjedu i osigurala četvrtinu finala, s 5:2 bolja je bila od susjedne Bjelorusije. Polodyan, Rubtsov nakon polukontre i Kostin već do 24. minute odveli su Rusiju na nedostižnih 3:0, prije nego je Deryabin s igračem manje smanjio na 3:1. Kayumov i Kostin svojim drugim pogotkom riješili su sve dvojbe oko pitanja pobjednika, a utješni gol postigao je Pishuk devet minuta prije kraja.