[VIDEO] SP Hokej U20: Švedska izbacila Slovačku, Ameri pobijedili Ruse

Favoriti ni u preostala dva četvrtfinala nisu imali problema.

Odigrane su i posljednje dvije četvrtfinalne utakmice na Svjetskom hokejaškom U20 prvenstvu te smo saznali i sve polufinaliste.

U prvom susretu igranom na HarborCenter Švedska je igrala protiv Slovačke i upisala sigurnu, 3:2 pobjedu. U prvoj trećini Skandinavci su bili bolji, no nije bilo golova, da bi u devetoj sekundi druge trećine Soderlund iskoristio sporu izmjenu Slovaka i uposlio Isaac Lundestroma, koji se našao sam pred golmanom i zabio svoj prvi gol na turniru za 1:0. Nastavili su se napadi Šveđana, a ubrzo je Zetterlund povukao kontru, pretrčao cijelo klizalište i atraktivno kroz noge povisio na 2:0. No, samo tri minute prije kraja druge trećine Bodak je s igračem više uz pomoć stative smanjio na 2:1 i u posljednju trećinu ušlo se s minimalnim vodstvom Švedske. Šveđani su uspjeli izdržati igru 5 na 3 na početku posljednje trećine, što im se isplatilo i u 51. minuti Lundestrom je svojim drugim golom povisio na 3:1. No, Bodak je također zabio svoj drugi gol te se ušlo u uzbudljivu završnicu, u kojoj ipak nije bilo pogodaka pa se Blagult plasirao u polufinale.

Sweden vs. Slovakia – 2018 IIHF World Junior Championship

HIGHLIGHTS: Sweden beat Slovakia in a tight battle to move to the semi-finals. Watch the goals in this video. More on the game: http://2018.worldjunior.hockey/en/news/swe-svk/ #WorldJuniors #WJCinBUF

Posted by International Ice Hockey Federation (IIHF) on Dienstag, 2. Januar 2018

Veliki derbi u posljednjem četvrtfinalu igrali su SAD i Rusija, a branitelj naslova na domaćem terenu pred punim Keybank Center pobijedio je 4:2. Minulin je nervozno ušao u susret i već u 56. sekundi zaradio je isključenje, kojeg je Bellows iskoristio i doveo SAD u vodstvo. Sholokhov je uspio izjednačiti, prije nego je Yamamoto ponovno vratio Amere u prednost. U 44. minuti Altybarmakyan je ponovno izjednačio, no do kraja susreta Bellows i Anderson osigurali su pobjedu SAD-u.

USA vs. Russia – 2018 IIHF World Junior Championship

HIGHLIGHTS: Team USA decided the game in the last period and beat Russia 4-2 to return to the semi-finals. Watch the best from the game in the video. More: http://2018.worldjunior.hockey/en/news/usa-rus-qf/ #WorldJuniors #WJCinBUF

Time smo saznali i parove polufinala. Tako će u četvrtak od 22 sata igrati Švedska i SAD, dok će se četiri sata kasnije susresti Kanada i Češka.