[VIDEO] SP Hokej U20: Švedska pobijedila i Rusiju, SAD svladale Finsku

Poznati su svi parovi četvrtfinala.

Odigrane su i utakmice četvrtog, posljednjeg kola Svjetskog U20 hokejaškog prvenstva te smo saznali sve sudionike četvrtfinala.

U skupini A SAD je u dramatičnoj utakmici s 5:4 bio bolji od Finske. Frederic, Mittelstadt i Anderson doveli su Amere u prednost od 3:0, no Rasanen i Tolvanen smanjili su na 3:2. Anderson je svojim drugim golom vratio prednost braniteljima naslova od dva gola razlike, no Koppanen i Vesalainen su izjednačili na 4:2. Ipak, svega 97 sekundi prije kraja, Fox je zabio za pobjedu i osigurao SAD-u drugo mjesto.

U drugoj utakmici iste skupine Slovačka je bez ikakvog problema upisala visoku, 5:1 pobjedu nad mladom i neiskusnom momčadi Danske. Unatoč činjenici da su Skandinavci poveli golom Blichfielda, Roman s dva gola, Fehervary, Buček i Liška preokrenuli su rezultat i postavili konačnih 5:1.

Češka je u utakmici koja je odlučivala o osvajanju trećeg mjesta sa 6:3 bila bolja od Švicarske. Lauko je doveo Čehe u vodstvo već u trećoj minuti, no samo 13 sekundi kasnije Jager je izjednačio. Dva gola prednosti Česima su donijeli Nečas i Reichel, no njih su anulirali Rohrbach i Riva. Ipak, Kaut, Kurovsky i Reichel novim pogotkom, donijeli su Češkoj veliku pobjedu.

Derbi noći, igran u 02 sata poslije ponoći, igrali su Rusija i Švedska. Na KeyBank Center završilo je 4:3 nakon kaznenih udaraca. Šveđani su poveli pogotkom Anderssona, nakon polukontre i gola kroz noge Sukhachyova. S igračem više Sokolov je izjednačio, no Liljegren je u igri četiri na četiri pronašao put prema golu i vratio prednost Skandinavcima. Ipak, Kostin je minutu prije kraja izjednačio, ponovno s igračem više i na odmor se otišlo s neodlučenih 2:2. U drugoj trećini nije bilo pogodaka, no šest minuta prije kraja utakmice na odbijeni pak natrčao je Gustafsson i doveo Blagult u novo vodstvo. Međutim, nakon velike greške skandinavske obrane Polodyan je izjednačio i odveo susret u izvođenje kaznenih udaraca.

U prvoj seriji nije bilo golova, da bi Abramov doveo Ruse u vodstvo. Lindstrom je izjednačio, a Oskar Steen preokrenuo i donio 44. uzastopnu pobjedu Švedskoj u grupnim fazama ovog natjecanja te produžio ovaj niz dug 11 godina.

Time smo saznali i parove četvrtfinala, koji su na rasporedu u utorak, 02. siječnja, a igrati će: