[VIDEO] SP Hokej U20: Švedska slomila Švicarsku, u četvrtfinalu i Finci i Česi

Saznali smo nove sudionike četvrtfinala.

Odigrane su i utakmice trećeg kola Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu za hokejaše do 20 godina, a saznali smo i nove sudionike četvrtine finala.

U skupini A Finska je s 5:2 očekivano pobijedila Slovačku. Koppanen je u 28. minuti doveo Fince u vodstvo, no samo sedam minuta kasnije Bodak kroz noge Luukkonena izjednačuje. Svega 58 sekundi prije kraja druge trećine Rasanen s igračem više ponovno vraća Finsku u vodstvo, a Heponiemi u nastavku povisuje na 3:1. Bucek je uspio smanjiti na 3:2, no Ikonen nakon bulija i Nurmi potvrdili su pobjedu Skandinavcima.

Kanada je osigurala prvo mjesto skupine A sigurnom pobjedom nad Danskom od 8:0. Golove su postigli Thomas, Howden (dva), Steel, Makar, Formenton, McLeod i Batherson.

Pravu golijadu priredili su nam Češka i Bjelorusija u utakmici skupine B, koja je odlučivala o putniku u četvrtfinale. U konačnici, Česi su pobijedili 6:5 i izborili knock-out fazu. Sharangovich i Drozdov doveli su Bjeloruse u vodstvo od 2:0, no u razmaku od 14 minuta Česi rade nevjerojatnu 5-0 seriju i odlaze na nedostižnih 5:2. Pogađali su Pavlik, Hajek, Zadina, Chytil i ponovno Pavlik, a do kraja utakmice Sharangovich i Martynov su uspjeli smanjiti na 5:4. Presudan gol bio je onaj Zachara šest minuta prije kraja, a Gabrus je u 55. minuti samo uspio postaviti konačnih 6:5.

U drugoj utakmici ove skupine.  Šveđani su iskoristili igrača više već u šestoj minuti i preko Anderssona zabili za 1:0, no do pauze Muller je izjednačio. U sedmoj minuti nastavka Andersson nakon kontre kroz noge golmana vraća Švedsku u prednost, a Jonsson Fjallby s igračem manje povisuje na 3:1. Međutim, Miranda je samo 46 sekundi prije kraja iskoristio pogrešku obrane Blagulta i s igračem više smanjio na 3:2 te unio neizvjesnost u posljednju trećinu. Ipak, Šveđani su dokazali da su i ove godine jedan od ozbiljnih kandidata za zlato. Pettersson je golom u 46. minuti riješio dvojbe oko pitanja pobjednika, a točno deset minuta prije kraja Soderlund je nakon soloprodora povisio na 5:2. Zetterberg i Pettersson svojim drugim golom postavili su konačnih 7:2.