[VIDEO] SP Hokej U20: Uvjerljive pobjede Švedske i Rusije, Slovačka šokirala SAD

Ogromno iznenađenje vidjeli smo sinoć.

Nove utakmice na Svjetskom U20 hokejaškom prvenstvu su iza nas, uz jedno ogromno iznenađenje.

U skupini A Finska je u skandinavskom dvoboju sa 4:1 svladala Dansku. Na KeyBank Center poveli su Finci pogotkom Koppanena kroz noge Kroga već u trećoj minuti, a samo četiri minute kasnije Rasanen je povisio na 2:0 s igračem više. Dance u igru vraća Krag, koji je smanjio na 2:1 također s igračem više, no Valimaki i Jokiharju pobrinuli su se za mirnu završnicu.

Domaćin i branitelj naslova, SAD, senzacionalno je izgubio od Slovačke 3:2. U prvoj trećini golova nije bilo, da bi Krivošik u 25. minuti zabio za 1:0. Za Amere je izjednačio Tkachuk, no Krivošik je ponovno doveo Slovake u vodstvo. Mittelstadt je izjednačio na 2:2 tri minute prije kraja, no 128 sekundi prije kraja Buček je donio ogromnu pobjedu Slovacima.

Prvi susret skupine B odigrali su Rusi i Švicarci, a Rusija je upisala 5:2 pobjedu. Bila je to vrlo izjednačena utakmica prvih 50 minuta. Syomin i Kostin zabijali su za Ruse, no Miranda i Jager dva puta izjednačavali su rezultat. Ipak, Kayumov u 52. te Ivanov i Abramov u posljednjih 80 sekundi odlučili su utakmicu i postavili konačnih 5:2.

Ni Šveđani nisu imali prevelikih poteškoća i upisali su svoju 42. uzastopnu pobjedu u grupnim fazama natjecanja kroz posljednjih deset godina. S 3:1 pala je Češka, a već u šestoj minuti Davidsson je nakon polukontre zabio za 1:0. Blagult povisuje vodstvo preko Petterssona, koji je zabio za 2:0 s igračem više 56 sekundi prije kraja prve trećine. 58 sekundi prije kraja druge trećine, također s igračem više, Zadina je smanjio, no igrač utakmice Alexander Nylander u 45. minuti snažnim udarcem postavlja konačnih 3:1.