[VIDEO] SP Kvalifikacije: Argentina samo remizirala i više ne ovisi samo o sebi za odlazak u Rusiju!

Na Estadio Alberto Armando, poznatijem kao La Bombonera, Argentina je ugostila Peru u ključnoj utakmici južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju. Gaučosi su u susret ušli bez ozlijeđenih Aguera, Higuaina i Fazija, dok je Jorge Sampaoli na klupi odlučio ostaviti Maura Icardija i Paula Dybalu. Umjesto njih, zaigrali su Gomez i Benedetto, kojemu je to bio tek drugi nastup za nacionalni dres, a igrao je jedinog centarfora u 4-2-3-1 formaciji. Završilo je 0:0 i Argentina je pala na šesto mjesto.

Obje momčadi sa grčom su ušle u susret i to se itekako primijetilo. Do prvog udarca Argentina je došla tek u 24. minuti, no Di Maria je slabo pucao, otišlo je visoko preko gola. Devet minuta kasnije Gomez je dobro pucao pod samu gredu, no Gallese je upisao svoju prvu obranu. U 34. minuti i gosti su došli do prvog udarca, no nakon prizemnog centaršuta Farfan je pucao pored gola.

Četiri minute kasnije Lionel Messi je zamalo pucao pored gola, lopta je otišla 20-ak centimetara od desne stative, a u sudačkoj nadoknadi Messi je fenomenalnom loptom pronašao Benedetta, koji je glavom pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Sampaoli je u nastavku umjesto neprimjetnog Di Marije uveo debitanta Rigonija, igrača Zenita, a Gaučosi su odlično krenuli u nastavak. Već u 35. sekundi Messi je pogodio stativu, a Biglia je minutu kasnije natjerao Gallesea na veliku paradu. U 57. minuti Messi je ponovno pružio odličnu loptu, no Alejandro Gomez s pet metara pucao je ravno u Gallesea.

Četiri minute kasnije Messi je u soloprodoru prošao kroz trojicu igrača i prizemno centrirao, a ovaj put Rigoni s par metara promašuje cijeli gol. Sampaoli je uveo i Fernanda Gagu, povratnika u dres Argentine, a Rigoni je u 62. minuti i postigao gol, koji je zbog zaleđa opravdano poništen.

Fernando Gago zbog ozljede proveo je na terenu samo sedam minuta i umjesto njega ušao je Perez. U 68. minuti Gallese je još jednom obranio Benedettov udarac nakon još jedne odlične asistencije Messija, prije nego je Mascherano pogodio vanjski dio mreže 13 minuta prije kraja. Do kraja susreta prilika nije bilo i utakmica je završila bez pogodaka.

Argentina (4-2-3-1)

Romero – Mercado, Mascherano, Otamendi, Acuna – Biglia, Banega (Gago 60′ (Perez 67′)) – Di Maria (Rigoni 46′), Messi, Gomez – Benedetto

Peru (4-2-3-1)

Gallese – Chavez, Araujo, Rodriguez, Trauco – Tapia (Aquino 78′), Yotun – Farfan (Polo 70′), Pena (Mendoza 53′), Flores – Guerrero

U ostale dvije utakmice vidjeli smo dvije minimalne pobjede. Čile je s 2:1 svladao Ekvador. U 22. minuti Valdivia se sjurio po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Eduarda Vargasa, koji je pod samu gredu zabio za prednost Čileanaca. Šest minuta prije kraja Ibarra je nakon prizemnog centaršuta izjednačio, no Alexis Sanchez u 86. minuti nakon odbijene lopte donio je pobjedu Čileu, kojom su skočili na treće mjesto.

U drugoj utakmici Radamel Falcao nakon asistencije Chare donio je vodstvo Kolumbiji nad Paragvajom u kasnoj fazi utakmice, bilo je to u 79. minuti. No, Paragvajci su pogotcima Oscara Cardoza i Antonija Sanabrije u 89. i 92. minuti upisali pobjedu i ostali u igri za Mundijal. Računica je sada prilično jasna. Ako u posljednjem kolu Peru pobijedi Kolumbiju, Argentini će trebati samo pobjeda. No, ni ona im ne bi osigurala direktan plasman na Svjetsko prvenstvo, nego samo interkontinentalni play-off.