[VIDEO] SP Kvalifikacije: Arnautović srušio Srbiju, Wales blizu play-offa

U skupini D europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju odigrane su tri utakmice pretposljednjeg, devetog kola.

Wales je u ranije odigranom susretu pobijedio Gruziju 1:0, a jedini gol postigao je Lawrence s 20-ak metara u sami kut nakon asistencije Ramseyja.

Austrija je s 3:2 na Ernst-Happel-Stadionu pobijedila Srbiju. Srbe je u vodstvo doveo Luka Milivojević plasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora u 11. minuti. Ipak, u 25. minuti Danso je pronašao Burgstallera krasnom okomitom loptom, a on izjednačio, prije nego se Marko Arnautović našao na pravom mjestu i u 76. minuti donio preokret, a pogodak nije slavio. Međutim, sedam minuta prije kraja Nemanja Matić našao se na pravom mjestu i pokupio jednu odbijenu loptu nakon kornera te izjednačio na 2:2. No, Arnautović je u posljednjoj minuti zabio novi gol i donio Austriji pobjedu.

Republika Irska nije imala poteškoća i s 2:0 pobijedila je Moldaviju te na taj način ostala u igri za dodatne kvalifikacije. Oba gola Iraca postigao je Murphy, prvog već u drugoj minuti, a drugog nakon centaršuta Warda glavom u 19. minuti.

Europske kvalifikacije za SP 2018., deveto kolo, skupina D:

Gruzija 0:1 Wales (49. Lawrence)

Austrija 3:2 Srbija (Burgstaller 25., Arnautović 76., 90. / 11. Milivojević, 83. Matić)

Republika Irska 2:0 Moldavija (Murphy 2., 19.)