[VIDEO] SP Kvalifikacije: Čile bez Rusije, Peru u play-off, Brazil i Urugvaj uvjerljivi

Nakon velike drame u Ekvadoru, gdje je Argentina nakon velikog preokreta s 3:1 pobijedila domaćina i izborila nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, odigrane su i preostale četiri utakmice posljednjeg, 18. kola južnoameričkih kvalifikacija.

U derbiju dana Brazil je bez ikakvih poteškoća s 3:0 deklasirao i izbacio Čile iz Rusije. Čileance je u 55. minuti načeo, možemo slobodno reći, Barcelonin tandem. Dani Alves izveo je slobodni udarac, Claudio Bravo krajnjim naporom odbio loptu, na koju je natrčao Paulinho i zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije još jedan bivši igrač Blaugrane Neymar pronašao je nečuvanog Jesusa, koji je povisio na 2:0. Isti igrač u posljednjoj minuti sudačke nadoknade nakon Willianove fantastične okomite lopte pronašao je Jesusa, koji je u praznu mrežu zabio za konačnih 3:0.

U utakmici s dva crvena kartona Venezuela je s minimalnih 1:0 pobijedila Paragvaj i također ga izbacila iz Rusije. Jedini gol postigao je Herrera nakon asistencije Otera šest minuta prije kraja, a zbog naguravanja u 89. minuti Gomez i Wilker zaradili su izravne crvene kartone.

Kolumbija je remizirala na gostovanju kod Perua, čime si je osigurala nastup na Mundijalu, dok je Peru izborio play-off. Nakon velike pomutnje u domaćoj obrani Falcao je uposlio Jamesa Rodrigueza, koji je doveo goste u vodstvo. Ipak, Guerrero je iz slobodnog udarca 14 minuta prije kraja odveo Peru u dodatne kvalifikacije.

U posljednjem susretu Urugvaj je sa čak 4:2 deklasirao Boliviju. Gosti su čak i poveli, nakon što je Silva neuspješno izbio loptu u vlastitu mrežu. Ipak, do odmora Urugvaj preokreće rezultat. Prvo je Caceres u 39. minuti izjednačio, da bi samo tri minute kasnije Cavani glavom preokrenuo rezultat. Luis Suarez pridodao je još dva pogotka u 60. i 76. minuti, a konačnih 4:2 novim autogolom postavio je Diego Godin.

Južnoameričke kvalifikacije za SP 2018., 18. kolo:

Brazil 3:0 Čile (Paulinho 55., Jesus 57., 90+3.)

Paragvaj 0:1 Venezuela (84. Herrera)

Peru 1:1 Kolumbija (Guerrero 76. / 56. James)

Urugvaj 4:2 Bolivija (Caceres 39., Cavani 42., Suarez 60., 76. / 24. – ag Silva, 79. – ag Godin)