[VIDEO] SP Kvalifikacije: Danci šokirali Crnu Goru i došli na korak do Rusije!

U skupini E europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji još popodne smo saznali kako je Poljska osigurala put na Mundijal, no bitka za drugo mjesto, koje vodi u dodatne kvalifikacije, u punom je jeku.

Derbi skupine igrao se u Podgorici, a na Gradskom Stadionu Crna Gora ugostila je Dansku u susretu druge i treće momčadi ljestvice. Danci su pobijedili 1:0, a jedini gol vidjeli smo u 16. minuti. Dalsgaard je spustio loptu za Christiana Eriksena, koji je preciznim udarcem s 20 metara uz samu stativu donio Skandinavcima pobjedu i skok na drugo mjesto.

U drugoj, manje važnoj utakmici, Rumunjska je na Stadionul Ilie Oana s 3:1 pobijedila Kazahstan. Igrač utakmice bio je Budescu, koji je postigao oba pogotka. Prvo je u 33. minuti iskoristio dvostruko proigravanje sa Grozavom i iz mrtvog kuta zabio za vodstvo, prije nego je samo pet minuta kasnije uspješno realizirao najstrožu kaznu i donio Rumunjima pobjedu. U 74. minuti Claudiu Keseru je nakon polukontre izbio sam pred golmana i potvrdio pobjedu, a osam minuta prije kraja Turysbek je samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.