[VIDEO] SP Kvalifikacije: Domaćim pobjedama Sjeverna Irska i Njemačka osigurale minimalno play-off

Odigrane su utakmice osmog kola europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u skupini C, a iznenađenja nije bilo i obje prvoplasirane momčadi osigurale su minimalno nastup u play-off fazi.

Sjeverna Irska pobjedom je nad Češkom od 2:0 osigurala dodatne kvalifikacije. U 28. minuti Norwood je izveo korner, a Evans glavom zabio za prednost domaćina, da bi četiri minute prije odmora Brunt iz slobodnog udarca povisio na 2:0 i donio pobjedu domaćinima.

U drugoj utakmici Njemačka je bez ikakvih poteškoća sa čak 6:0 deklasirala Norvešku. Već u desetoj minuti Hector je prizemno centrirao, a Mesut Ozil zabio za 1:0. Sedam minuta kasnije Ozil je uposlio Draxlera, koji je povisio na 2:0, da bi u 21. minuti Thomas Muller oduzeo jednu loptu i dodao za Wernera, koji je zabio za 3:0. Muller je i u 40. minuti centaršutem pronašao Wernera, koji je glavom povisio na 4:0, a Leon Goretzka je u 50. minuti glavom zabio novi gol. Konačnih 6:0 postavio je Mario Gomez 11 minuta prije kraja također glavom nakon centaršuta Kimmicha.

Europske kvalifikacije za SP 2018., skupina C:

Sjeverna Irska 2:0 Češka (Evans 28. Brunt 41.)

Njemačka 6:0 Norveška (Ozil 10., Draxler 17., Werner 21., 40., Goretzka 50., Gomez 79.)