[VIDEO] SP Kvalifikacije: Egipat osigurao Rusiju golom u petoj minuti sudačke nadoknade!

Egipat je uspio, plasirao se na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, nakon što je u pretposljednjem, petom kolu afričkih kvalifikacija s 2:1 pobijedio Kongo. No, način na kojeg su pobijedili posljednjeplasiranu momčad skupine bio je iznenađujući.

U prvom dijelu pogodaka nije bilo, a onda se u 63. minuti Salah iznenada našao sam pred gostujućim golmanom i zabio za 1:0. Činilo se da će susret završiti s minimalnih 1:0, kada se ukazao Bouka Moutou i nakon centaršuta klizećim startom izjednačio u 88. minuti. No, u petoj minuti sudačke nadoknade Mohamed Salah golom iz kaznenog udarca osigurava Mundijal Egipćanima.

Na taj način Salah je omogućio neuništivom golmanu egipatske reprezentacije, Essamu El-Hadaryju, da idućeg ljeta u Rusiji sa 45 godina i šest mjeseci postane najstariji nogometaš u povijesti Svjetskih prvenstava. I danas je branio za svoju reprezentaciju, a prestigao bi tako legendarnog Kamerunca Rogera Millu, koji je na Mundijalu igrao sa 44 godine.