[VIDEO] SP Kvalifikacije: Englezi nakon preokreta na korak do Rusije, Slovenci uvjerljivi

Odigrani su susreti skupine E osmog kola europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a iako su favoriti upisali pobjede, stanje na ljestvici i dalje je ostalo neizvjesno.

Slovenija je ostala u priključku za vodećom trojkom pobjedom nad Litvom od 4:0. Zmajčeki su zanimljivo, prva dva pogotka postigli s bijele točke. I u 25. i u 61. minuti Josip Iličić bio je precizan i definitivno izbacio Litavce iz borbe za play-off. Osam minuta prije kraja Verbić je nakon dugačke akcije lobom povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Valter Birsa u posljednjoj minuti udarcem s ruba kaznenog prostora.

Škoti su upisali 2:0 pobjedu nad Maltom. U devetoj minuti Leigh Griffiths je izveo korner, a Berra glavom zabio za prednost Otočana, da bi Griffiths nakon asistencije upisao i pogodak, kada ga je u 49. minuti pronašao Morrison, a on spretno postavio konačnih 2:0.

U derbiju skupine Engleska je na Wembleyju ugostila Slovačku i nakon preokreta pobijedila 2:1. Slovaci su poveli već u trećoj minuti. Nemec je sjajnom loptom pronašao Lobotku, koji je odličnim primanjem izbacio obranu Tri Lava i zabio za 1:0. U 37. minuti Rashford je izveo korner, a Eric Dier izjednačio, prije nego je Rashford iskoristio pogrešku veznog reda gostiju i odličnim udarcem u sami kut zabio za pobjedu.