[VIDEO] SP Kvalifikacije: Grci deklasirali Gibraltar i izbacili BiH iz borbe za Rusiju!

U skupini H europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju na rasporedu je bilo posljednje, deseto kolo, nakon kojeg smo saznali i sudionika play-offa iz ove skupine.

Grčka je očekivano pobijedila Gibraltar i 4:0 pobjedom osigurala dodatne kvalifikacije. Dugo su Grci probijali goste, a onda u 32. minuti Zeca je centrirao, a Vasilis Torosidis glavom zabio za 1:0. Mantalos je u 61. minuti nakon odlične tiki-taka akcije proigrao Kostasa Mitrogloua, a on povisio na 2:0, a isti igrač dvije minute kasnije zabio je i za 3:0. Konačnih 4:0 djelo je Gianniotasa, koji je odličnim golom glavom odveo Grke u play-off.

Belgija također nije imala problema, s identičnih 4:0 pobijedila je Cipar. Već u 12. minuti Tielemans je dodao do Hazarda, koji je povukao loptu desetak metara i s ruba kaznenog prostora zabio za 1:0. U sedmoj minuti nastavka Thorgan Hazard uspio je povisiti nakon jedne odbijene lopte, a njegov brat iz kaznenog udarca u 62. minuti zabio je za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Romelu Lukaku golom nakon asistencije Witsela 12 minuta prije kraja.

Bosna i Hercegovina gostovala je u Estoniji i pobijedila 2:1. Izet Hajrović u 48. minuti nakon brze polukontre iskoristio je gostujuću pogrešku i zabio za 1:0, no Antonov je 15 minuta prije kraja plasiranim udarcem s 20 metara izjednačio. Pobjedu je gostima donio Hajrović novim golom šest minuta prije kraja.