[VIDEO] SP Kvalifikacije: Isco srušio Italiju, Ukrajina preskočila Hrvatsku na vrhu skupine!

Danas su pred nama bili susreti u skupinama D, G i I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Uefa je odlučila za današnji raspored utakmice podijeliti u dva termina, a u nastavku pročitajte kako su odigrane večernje utakmice.

U skupini D igran je jedan susret, u kojemu je Wales na Cardiff City Stadium pobijedio Austriju 1:0. Jedini gol postigao je Woodburn odličnim udarcem s 20 metara u sami donji kut.

Skupina G ponudila nam je jedan od najvećih europskih derbija. Na Santiago Bernabeu Španjolska je ugostila Italiju u reprizi finala Europskog prvenstva iz 2012. godine i pobijedila 3:0 te nanijela Italiji prvi poraz u kvalifikacijama za Europsko ili Svjetsko prvenstvo nakon punih 56 utakmica. Već u osmoj minuti Ramos je imao priliku zabiti gol i slobodnog udarca, no pucao je preko gola, a u 14. minuti Isco je sjajnim golom iz slobodnog udarca doveo Furiju u vodstvo. U 22. minuti Belotti je glavom pucao, no De Gea je refleksnom obranom obranio njegov pokušaj, a četiri minute prije kraja prvog dijela Isco je s ruba kaznenog prostora udarcem u sami kut ponovno svladao Buffona i povisio na 2:0.

U nastavku Španjolci su smireno priveli susret kraju, a u 77. minuti Morata je napravio dvostruko proigravanje s Ramosom i postavio konačnih 3:0.

Drugi susret ove skupine ostao je u sjeni dvoboja iz Madrida, a u njemu je na Sammy Ofer Stadium u Haifi Makedonija s 1:0 pobijedila Izrael. Jedini gol pao je u 74. minuti kada je Elmas odličnom loptom pronašao Gorana Pandeva, a makedonski kapetan izbjegao je zaleđe i donio pobjedu Makedoniji.

U konačnici, u našoj skupini I Ukrajina je igrala protiv Turske u Kharkivu i pobijedila 2:0 te zauzela prvo mjesto skupine. U 18. minuti Konoplyanka je uposlio Kovalenka, koji je pronašao Yarmolenka, a on smireno i iz zaleđa zabio za 1:0. Isti igrač u 42. minuti nakon prizemnog centaršuta Konoplyanke postavio je konačnih 2:0, a vrijedi spomenuti kako je Konoplyanki lopta prije centaršuta pobjegla u goal-out, tako da do nijednog gola zapravo nije trebalo doći.