NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] SP Kvalifikacije: Island pobijedio Ukrajinu i vratio se na drugo mjesto

Europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u punom su jeku, a odigrane su utakmice osmog kola skupine I u kojima smo vidjeli veliku pobjedu Islanđana.

Island je u Reykjaviku s 2:0 pobijedio Ukrajinu i došao na drugo mjesto, sa samo bodom manje od vodeće Hrvatske. Junak Islanđana bio je Gylfi Sigurdsson, koji je postigao oba gola. U 47. minuti iskoristio je pogrešku golmana i zabio za 1:0, prije nego je u 66. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora uz samu stativu postavio konačnih 2:0.

U drugom susretu Kosovo se dobro držalo protiv Finske, no Skandinavci su sedam minuta prije kraja došli do minimalne 1:0 pobjede. Jedini gol postigao je Teemu Pukki nakon Hamalainenovog centaršuta s desne strane.