[VIDEO] SP Kvalifikacije: Kostarika upisala bitnu pobjedu, remi Paname i Hondurasa

Odigrane su dvije utakmice šestog kola sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Panama i Honduras remizirali su 2:2 i dodatno si otežale borbu za prolaz u Rusiju. Poveli su gosti već u petoj minuti pogotkom Quiota, no Panama do izjednačenja stiže četiri minute prije odmora odličnim udarcem glavom Pereza. Honduras vraća prednost u 66. minuti preko Elisa nakon dvostrukog proigravanja, no bod domaćinu donosi Torres u posljednjoj minuti udarcem s ruba kaznenog prostora.

U drugoj utakmici Kostarika se pobjedom nad Trinidad i Tobagom dodatno učvrstila na drugom mjestu. Poveli su već u 45. sekundi kad je nakon kornera Gamboe Calvo glavom zabio za 1:0. Izjednačili su gosti u 35. minuti nakon polukontre, koju je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u pogodak pretvorio Molino. Ipak, minutu prije kraja prvog dijela Ruiz postavlja, ispostavilo se konačnih, 2:1 također s ruba kaznenog prostora.