[VIDEO] SP Kvalifikacije: Lewandowski hat-trickom odveo Poljsku u Rusiju!

Dvije popodnevne utakmice europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji su iza nas, a vidjeli smo dvije očekivane pobjede favorita.

U skupini C Češka je gostovala kod Prosinečkovog Azerbajdžana i pobijedila s minimalnih 2:1. Na Baki Olimpiya Stadionu u 35. minuti Kopić je iskoristio odbijenu loptu nakon udarca Jankta i doveo Čehe u vodstvo, no Izmailov je u 55. minuti iz kaznenog udarca izjednačenje Azerima. Ipak, nakon kombinacije iz kornera, Darida je centrirao, a Barak glavom donio pobjedu Česima.

Poljska je osigurala nastup na Mundijalu pobjedom nad Armenijom od 6:1. Već u drugoj minuti Piszczek je prizemno centrirao, a Kamil Grosicki doveo Poljake u vodstvo. U 18. minuti Robert Lewandowski iz slobodnog udarca s 19 metara povisio je na 2:0, a iz indirekta u 25. minuti Lewa je zabio i za 3:0. Nakon kornera Mkhitaryana Hambardzumyan je glavom uspio smanjiti na 3:1, no Jakub Blaszczykowski je u 58. minuti nakon sjajnog soloprodora ponovno vratio prednost Poljske na tri gola razlike. Robert Lewandowski u 64. minuti je došao do svog 50. internacionalnog gola i novog hattricka, a konačnih 6:1 postavio je Wolski u posljednjoj minuti.

Europske kvalifikacije za SP 2018., deveto kolo:

Skupina C

Azerbajdžan 1:2 Češka (Izmailov 55. – 11m / 35. Kopić, 66. Barak)

Skupina E

Armenija 1:6 Poljska (Hambardzumyan 39. / 2. Grosicki, 18., 25., 64. Lewandowski, 58. Blaszczykowski, 90. Wolski)