[VIDEO] SP Kvalifikacije: Maroko srušio Obalu Bjelokosti i s Tunisom izborio Rusiju!

Saznali smo nova dva sudionika Mundijala.

Odigrano je novih pet utakmica posljednjeg, petog kola afričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo iduće godine u Rusiju i saznali smo imena nova dva sudionika Mundijala.

U skupini A Tunis je remizirao s Libijom bez pogodaka, što mu je bilo dovoljno da osigura nastup u Rusiji, dok je DR Kongo pobijedio Gvineju 2:1, no to mu je bilo nedovoljno za prolaz, jer je ostao s bodom manje iza vodećeg Tunisa. Sidibe je doveo domaćine u vodstvo autogolom u 61. minuti, no deset minuta kasnije Keita Junior je izjednačio. Jalovu pobjedu donijeli su Bolingi Kebano u drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmicu za prestiž u skupini B igrali su Zambija i Kamerun, a završilo je podjelom bodova, 2:2. Poveli su Zambijci nakon sjajnog soloprodora Dake u 26. minuti, no samo pet minuta kasnije Anguissa je eurogolom s 25 metara izjednačio. Novo vodstvo domaćinu donio je Mwila u 64. minuti, no u sudačkoj nadoknadi Yaya je nakon kornera donio bod gostima.

I u skupini C gledali smo veliki dvoboj za osvajanje skupine. Maroko je s 2:0 pobijedio Obalu Bjelokosti i izborio Mundijal prvi put nakon 20 godina. U 25. minuti Nabil Dirar fenomenalnim golom s preko 25 metara doveo je goste u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Mehdi Benatia je nakon kornera postavio konačnih 2:0. U drugoj utakmici Gabon i Mali remizirali su bez pogodaka.

Afričke kvalifikacije za SP 2018., peto kolo:

Skupina A

Tunis 0:0 Libija

Demokratska Republika Kongo 3:1 Gvineja (Sidibe 61. – ag, Bolingi 90+2. – 11m, Kebano 90+3. / 71. Keita Junior)