[VIDEO] SP Kvalifikacije: Meksiko osigurao nastup u Rusiji, Kostarika upisala pobjedu protiv SAD-a nakon 37 godina!

Posljednja konfederacija, koja je započela s novim kvalifikacijskim susretima za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju je ona sjevernoamerička, u kojoj su odigrani susreti sedmog kola.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto skupine Kosta Rika je na Red Bull Areni u Harrisonu s 2:0 pobijedila Sjedinjene Američke Države i tako došla na korak do osiguranja nastupa u Rusiji. Bryan Ruiz proigrao je Urenu u 30. minuti, koji je nanizao dvojicu igrača i iskosa s desne strane zabio za 1:0. Osam minuta prije kraja Guzman je presjekao pogrešno dodavanje Camerona i uposlio Urenu, koji svojim drugim pogotkom donosi tri boda Kostarikancima i prvu pobjedu nad SAD-om u gostima nakon 1985. godine.

Poraz Amera na najbolji način iskoristio je Honduras, koji se pobjedom nad Trinidad i Tobagom od 2:1 izjednačio s SAD-om na trećem mjestu skupine. Obje momčadi imaju po osam bodova, no SAD trenutno drži to posljednje mjesto koje izravno vodi na Mundijal zahvaljujući boljoj gol razlici. Već u sedmoj minuti Lopez je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora u same rašlje pogodio za 1:0, a deset minuta kasnije Elis je nakon prizemnog centaršuta Quiota povisio na 2:0. Do kraja susreta Jones je samo u 67. minuti uspio iz kaznenog udarca postaviti konačnih 2:1.

Hirving Lozano u 53. minuti iskoristio je centaršut Corone s lijeve strane i glavom donio Meksiku minimalnu 1:0 pobjedu nad Panamom kojom su izborili nastup u Rusiji.