[VIDEO] SP Kvalifikacije: Nigerija remizirala s Kamerunom, Libija upisala prvu pobjedu

Odigrane su prve dvije utakmice četvrtog kola afričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, a u obje utakmice vidjeli smo iznenađenja.

Veliku senzaciju u skupini A priredila je Libija, koja je s minimalnih 1:0 nad Gvinejom upisala prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama. Jedini gol u 36. minuti postigao je Elhouni iz mrtvog kuta, a od 63. minute domaćin je igrao s igračem manje, nakon što je Elgadi zaradio drugi žuti karton.

Nigerija je propustila meč loptu i remijem od 1:1 protiv Kameruna u skupini B još uvijek nije izborila odlazak na Mundijal. Iako su Nigerijci poveli pogotkom Simona u 30. minuti nakon velike pomutnje u domaćoj obrani, Vincent Aboubakar je golom s bijele točke 15 minuta prije kraja uspio izjednačiti i ostaviti Kamerunce u borbi za prvo mjesto.